Dopisy panu X

Devátý

4. února 2018 v 0:28 | Kira
Ať je to uvnitř mě cokoliv, požírá mě to. Sedím tu u dohořívajícího krbu, ve tmě v huňatým pyžamu s ledníma medvědama a cítím, jak se mě ta bestie ve mně snaží rozsápat. Brečím, ostatně tak jako vždycky, když se v mém životě objeví problém. Říkáš, že jsem silná, ale já v zrcadle vidím jen malou, ubrečenou holku, před kterou schováváš ostrý předměty.
Tolik potřebuju cítit tvoji lásku, až ji přehlížím. Ta část mě, co při čekání na tebe umírala u romantickejch filmů, tak pořád nějak touží po nějakejch šíleně romantickejch chvílích. Chci zase vidět ten pohled, který jsi mi věnoval, když jsem k tobě sešla v těch téměř svatebních šatech na věneček. Lidi si mysleli, že se bereme, a říkali, že jsem krásná nevěsta. Byli jsme povznesení nad všechny a všechno a ten večer bylo všechno fajn. Tolik ti to slušelo v tom obleku, a i když jsem svému dosavadnímu tanečníkovi zlomila srdce a on se ještě ten večer opil (asi nevěřil, že jsi skutečný), všichni věděli, že to bylo správný.

Vzpomínám, jak jsi mě podporoval na bowlingu a nadšeně jsi vykřikoval, pokaždé když se mi podařilo minout žlábek a něco i trefit. Jak mi pivo stouplo do hlavy tak, že jsem jim jen šťastnou náhodou nezničila ten přístroj a slíbila jsem ti, že už nebudu pít. Pamatuju si, jak jsi přijel na moje narozeniny a šli jsme spolu do lesa dívat se na noční město a bylo to tak strašně krásný, že jsem ti ten večer chtěla vyznat lásku snad milionkrát, ale nechtěla jsem tě vyděsit. Pamatuju, jak jsme vylezli z naší oblíbený pizzerie (když tam byl ještě ten super pizzař) a měli na budově takovou tu věc, co vysílá světýlka, a celý parkoviště bylo posetý tancujícíma barevnejma puntíkama. Donutila jsem tě si se mnou zatancovat blues, jedinej tanec, kterej si z tanečních pamatuju.

Pamatuju si ten pocit, když sis myslel, že se chci rozejít. Když jsi řekl, že nevíš, jestli jsi šťastný. Na chvíli jsem si představila, že opravdu odejdeš a už nikdy nebudu tím stejným člověkem. Že bych se nejspíš psychicky i fyzicky týrala za to, že jsem tě nechala jít. Že bych, stejně jako doposud, ve všech mužích vždycky hledala tebe, a ty bys byl pryč. Že bych se vedle tebe nemohla v noci vzbudit a obejmout tě, a že bych už nikdy neslyšela ten tvůj dokonalý smích. Nehádala bych se s tebou, že taky něco zaplatím. Nehuboval bys mi, že mám zase v mrazech sukni. Vracela bych se domů do prázdnýho pokoje plnýho nádherných vzpomínek na tebe a svět by bez tebe nebyl k žití.

Jak bych tě mohla nechat jít?
Vím, že ti tím lezu na nervy, když ti pořád cpu před obličej prsteníček a otravuju tě, jakmile se v seriálech někdo žádá o ruku. Vím, že je to směšný a otravný, ale nedokážu žít s představou, že by nás někdy něco rozdělilo. Mít na to peníze, nechám si vytetovat tvý jméno, nebo cokoliv, co by symbolizovalo náš vztah, a ty bys mi za to příšerně vynadal, že jsem to udělala bez rozmyslu, ale uvnitř by tě to určitě trochu potěšilo. Kdybych mohla, ze záclony si udělám závoj a prostě si tě vezmu hned. Jsi člověk, na kterýho jsem čekala tolik let a tolik životů. Kašlu na neprozkoumaný kouty mojí lehce zmatený sexuality, kašlu na věci, který jsem nestihla zvorat - všechno, co chci, jsi ty.

Promiň za všechno, s čím se potýkáš. Vím, že není lehký zvládat mě, když mě chytnou ty šílený nálady.
Jsi ten nejúžasnější, nejstatečnější a nejčestnější muž, jakého znám.
Díky, že tu jsi. Jsi můj život a já žiju pro tebe.
Spolu zvládneme všechno a doufám, že napořád. Vždycky tě budu milovat. Jinak to totiž nejde.

Jen tvoje Kira

Osmý

19. srpna 2017 v 22:06 | Kira
Můj nejdražší,

jsem bez tebe tři dny a připadá mi, jako by uběhlo století. Mám to tu ráda, a přestože tu jsou omezené možnosti činností, příroda je tu naprosto okouzlující.
Nejsme zvyklí být od sebe, už ne. Když jsi dojížděl za mnou a mezi tvými návštěvami byly dvoutýdnové odstupy, zvládali jsme to. Zvládali jsme to do té doby, dokud jsme nepoznali kouzlo společného bydlení. Probouzení se vedle sebe se stalo neodmyslitelným rituálem, bez kterého se mi momentálně těžko existuje.
Zamilovat se do tebe bylo jako padat volným pádem. Než jsem si uvědomila, co se stalo, nebylo cesty zpět. Padala jsem do hloubek tvého hlasu, do záře tvých očí, a věděla jsem, že je to všechno správný. Už je to rok, co má mysl k tvému jménu kreslí srdíčko, a já se pořád nedokážu nabažit tvojí přítomnosti. Možná je to šílený, ale když jsem bez tebe, myslím na to, jak úžasný bude zas být s tebou. Když jsem mezi lidmi, těším se domů, až se podělíme o podrobnosti našich dnů. S tebou jsem ta nejšťastnější dívka na světě, protože díky tobě jsem našla všechno, o čem jsem kdy snila.
Všichni říkají, jak jsi úžasný, a já to vím. Vím to víc než kdokoliv jiný.
Protože mi vždycky necháš drobečky v pytlíku čipsů, protože víš, že je mám nejradši. Vždycky mě oblečeš do kabátu a usadíš mě na židli, a i kdyby byly mrazy, vždycky si sundáš mikinu, abys mě zahřál. Otevíráš mi dveře od auta. Vždycky s sebou nosíš náplasti, protože víš, že jsem tele, a kapesníky, protože mě znáš. Když brečím, jsi trpělivý, a usmíváš se na mě a říkáš, jak jsem krásná.
Když jsem chodila unavená z fabriky, dělal jsi mi jídlo a staral ses o mě. (A děláš nejlepší tousty na světě)
Neustále ses o mě staral. Vždycky ve mně vidíš něco krásnýho, i když to musí být občas dost těžký. Chci být pro tebe to samé, čím jsi ty pro mě. Jen myšlenka na tvou ztrátu mě niterně rozkládá, protože si nedokážu představit muže, co by se ti mohl rovnat. Nedokážu si představit ten pocit, kdy by se naše cesty rozdělily a já bych tě už nikdy nevyhnala z hlavy, srdce, z žil. Ano, jsi část mě, (i když si nepamatuješ, jakou máš krevní skupinu) a bez tebe bych to už zkrátka nikdy nebyla já. Přirostli jsme k sobě tak pevně, že by rozdělení stálo víc než jen pár odřenin.
Víš, už bych nemohla žít bez tvých rozespalých očí, když se ráno vzbudíš a marně se snažíš probrat. Bez tvých rukou natažených do hrdinské pózy (protože vím, že i ve spánku zachraňuješ světy). Bez toho roztomilého úsměvu, když zavrtáš obličej do polštáře. Bez tvého smíchu, když řeknu naprostou blbost. Bez tvého nádherného hlasu, který mě provádí dobrým i špatným.
Bez tvé nádherné duše, kterou miluju každý den víc a víc.
Chtěla bych provést nějaké velké gesto, napsat ti vyznání na oblohu, složit písničku, splnit ti životní sen, chtěla bych udělat něco, co by ti dokázalo, že tě miluju až do morku kostí.
Chci být navždycky tvá. Chci přestat řešit, co říkají ostatní, a vzít si tě, i kdyby to mělo být na radnici se svědky, protože na svatbu nemáme peníze. Poslouchám písničku, co by mohla být naše svatební, a doufám, že se mi nepodaří tě od tvé žádosti odradit (protože oba víme, že jsme si souzeni, a oba víme, že budeme spolu). Pamatuješ na moje taneční? Jak jsme procházeli městem a lidi se na nás smáli a říkali, že jsem krásná nevěsta?

Chci to s tebou zažít doopravdy. Chci být matkou tvých dětí, chci být tvoje opora, tvoje nejlepší kamarádka, tvoje napořád. A ať si každý myslí co chce, ať si každý myslí, že jsem praštěná a naivní holka, protože v tvém náručí jsem chráněna před vším zlým. Jsi můj strážný anděl, jsi můj muž v uniformě, moje inspirace, moje opora, můj nejlepší kamarád, moje pravá láska, jsi moje ka. Jsme ka-tet. A věřím, že navždy zůstaneme, protože oba víme, že to takhle má být.
A být tvou ženou bude to nejkrásnější, čím se kdy můžu stát.

Tvoje napořád

Sedmý

23. ledna 2017 v 1:40 | Kira
Nemám slov. Miluju tě.

Konečně začínám chápat vše, co se v mém životě událo, a děkuju za všechny noci v slzách a pády na mokrej chodník a pochroumaný sebevědomí a posměšný hlasy všech lidí, co ve mně nikdy neviděli tu dívku, kterou miluješ.
Bez toho všeho bych tě nikdy nepoznala. Moje nitro mi v ten moment předalo tu jednoduchou větu: je to on.
Od té doby ve mně doznívá pokaždé, když se na tebe podívám. Vždycky, když se v noci probudím a vidím tě spát vedle sebe a s rukama kolem mě, nebo v pozici supermana (prostě jsi můj hrdina), říkám si, jak jsem bez toho mohla vůbec někdy usnout. Když se směješ, všechno na světě se zastaví a jsme to jen ty a já. Když mě objímáš, cítím, že pod záštitou tvé hrudi neexistuje nic, co by mě dokázalo zlomit nebo ohrozit. Když mi bereš nádobí z ruky a uklízíš mi v pokoji a pomáháš mi do bundy, žasnu nad tím, že mi život nadělil takového skvělého muže. Když mi říkáš "miluju tě", toužím ti odpovědět na nebe, napsat to do hvězd, udělat obrovsky zbytečné gesto, abys věděl, že svou odpověď myslím vážně.
Dívám se na tebe a vím, že jsi to ty. Dívám se do tvých očí a vím, že se do nich chci už do konce života vpíjet. Vidím tvůj úsměv a vím, že je to ten jediný, za který budu bojovat srdcem i duší. Poslouchám tvůj hlas a vím, že ho chci, že ho potřebuji slyšet každým dnem až do konce. Držíš mě za ruku a vím, že tě nechci nikdy pustit. Jsi moje životní láska.
Chci ti říct ano a dělat tě šťastným napořád. I kdybychom se jednoho dne spontánně vzali na radnici, aniž by to kdokoliv věděl. S tebou moje existence nabírá smysl. Jsi ten, na kterého jsem vždycky čekala. Jsi to ty.
Miluju tě, lásko.

Šestý

16. října 2016 v 21:40 | Kira
Jsou to už hodiny, co jsi pryč, ale pořád jsem si nedokázala plně připustit, že dnes nebudu usínat po tvém boku. Bezcílně bloumám po domě, jako by mi něco chybělo, a pořád za sebou slyším tvé kroky. Ztrácím se v řídkých myšlenkách a hledám tě v každé místnosti, jako kdyby mi ten bezpočet otevřených dveří mohl slíbit dalších pár minut s tebou. V mém pokoji doznívá tvoje vůně a mě pohlcuje prázdno tak hladové, až téměř pochybuji, že ze mě něco zbyde.
Ležím na tvojí straně postele, jako bych ti tak mohla být o něco blíž, a snažím se vybavit, jaké to bylo tě držet za ruku.
Jsme jako ta dvojice v klipu Blink-182, co se miluje přes sklo.
Oba budeme neklidně usínat a závidět všem, co můžou žít své životy v blízkosti toho druhého.
Miluju tě tak moc, že nemám co dál říct.
Chybíš mi.

Tvoje Kira

Pátý

29. července 2016 v 1:10 | Kira
Drahý X,

myslím, že jsem tě našla. Vím, že asi budu znít bláznivě, ale cítím, že teď je to jiné. Vím, že stojím na tenkém ledě, který může popraskat a poslat mě navždy pryč někam do chladných hlubin, ale i přes to na něm budu stát s nadějí, že se to nestane. Připadám si jako nová svíčka, která se rozhořela silným plamenem. Všude je tolik světla a já se budím i usínám s úsměvem.
Je to teprv krátce a cítím, jak je to mezi námi ještě křehké a hrozně se bojím, abych to nějak nepolámala. Asi mi chybí ty obvyklé lidské mechanismy, které člověku říkají, co všechno mají nebo nemají dělat, říkat, když k někomu něco cítí a neví, co z toho bude. Ach, jak je pro mě těžké tě nepřekvapit slohovkou, když v noci nemůžu spát. Ale nechci tě vyděsit. Poprvé v životě mám pocit, že by tohle mohlo někam směřovat. A opravdu bych si to moc přála. Co bych dala za to, aby to bylo skutečné! Možná jsem šílená a věřím na pohádky a šťastný konce, ale co, pokud jsme oba šílení stejně, tak je to jen dobře, ne?
Jak zpívají Plain White T's v songu Hey There Delilah:

"A thousand miles seems pretty far,
but they've got planes and trains and cars,
I'd walk to you, if I had no other way.
Friends would all make fun of us
but we'll just laugh along because
we know that none of them had felt this way."

A pokud budeš věřit stejně tak, jako věřím já, není nic, co by se nedalo zvládnout. Když něco chci, bojuju za to, a věř mi, že kdyby to nešlo jinak, začnu rozdávat letáky nebo mýt nádobí v hospodě, našetřím si, seberu se, a pojedu, budu se motat po Praze, abych našla správný nástupiště, a dojedu až za tebou. (Páni, nějak jsem se tu rozvášnila)
Nebudu tady vypisovat, co všechno bych byla schopná udělat. Se slovy to sice umím, ale když se zadaří, není nic lepšího, než za sebe nechat mluvit činy.
Snad nevadí, že tohle všechno nedržím v sobě.
Opravdu si totiž myslím, že jsi to ty.

"Zhasnu každou lucernu za tebou
aby se nikdo nemohl zamilovat
do tvého stínu."
(Václav Hrabě)

Jen tvá,
Kira

Čtvrtý

23. června 2016 v 17:00 | Kira
Drahý X,

ať už jsi, nebo nejsi.
Nechápu to. Nechápu sebe samotnou. Začínám si uvědomovat, že je to se mnou horší, než jsem si myslela. Moje mamka mi neustále tvrdí, že je to normální, že je to puberta, ale copak mi vidí do hlavy? Kolikrát mě kdy z těch všech nocí viděla, slyšela brečet?
Nepřipadám si jako na horský dráze. Cítím se spíš jako člověk na takový tý pouťový atrakci, která s váma máchá, dokud si nezačnete přát smrt. Tahle atrakce se nedá zastavit a snaží se ze mě vytlouct všechnu zbývající příčetnost.
Uvědomuju si, jak divná jsem. Zatímco jsem dopoledne snad poprvé v životě brečela štěstím, teď mě řasenka pálí v očích a já vlastně nechápu, co bylo na životě tak skvělýho.
Strašně chci, aby mě měl někdo rád, ale už přestávám věřit, že se za lidskými sympatiemi neskrývá nějaký úmysl. Bojím se, že o všechny přijdu, a že si se mnou z nějakého důvodu jen hrají.
Je mi smutno. Je mi strašně smutno, protože kdybych věděla, co se mnou je, mohla bych se s tím líp vyrovnat. Ostatní by se s tím mohli líp vyrovnat. Ale oni už si zvykli. Když brečím, neexistuji. Tak to prostě je.
Bojím se, že všechno nakonec selže na celý mojí psychický nestabilitě. Co když mi život přináší hezký věci jen proto, aby mi je pak mohl vyrvat z rukou?
Kdo by mohl vůbec milovat něco, jako jsem já?
Ty? Myslíš?
Nechci být negativní, mrzí mě, že tohle není jeden z těch hezkých dopisů. Jen nevím, komu to říct. Nevím, jestli by to někoho vůbec zajímalo. "Ona už je taková."
Ze všeho na světě bych si přála stabilitu. Přála bych si neměnit náladu padesátkrát za den. Přála bych si být něco víc než jen ta na obtíž. Ta, co přebývá. Přála bych si, aby se tohle prostě změnilo. Ty depky mě už vyčerpávaj.
Budu se držet.
Slibuju.
Tvoje psychicky nevyrovnaná Kira

Třetí

2. června 2016 v 23:06 | Kira
Dlouho už tu nebyl dopis pro snad existující spřízněnou duši, tak vám to teď hodlám vynahradit.

Drahý X,

nebudu lhát, když napíšu, že mi neskutečně chybí lidská blízkost. Nemyslím fyzický kontakt a podobné věci, které vám může dát v podstatě každý společně s vnitřní prázdnotou, která vás bude uvnitř pomalu rozebírat, dokud se nesesypete do vlastní duté schránky.
Myslím tím spíš to, když k vám někdo přilne natolik, že ho zajímá, jak se vlastně máte. Obejme vás, když pláčete, a bude tolerantní, i když se trápíte třeba jen kvůli maličkosti, nebo totální banalitě. Nenechá vás topit se v kanálu osamění. Když nejdete s davem, on jde s vámi. Je šťastný, že jste po jeho boku.
Už chápeš, co mám na mysli?
Vím, že si každý musí projít svým vlastním peklem. Trápit se, být zraněn, spadnout na ta nejhlubší dna a kvapně se odrážet zpátky nahoru. Čím těžší cesta, tím silnější jedinec.
Ale i tak si často připadám neskutečně slabá.
Svět je plný zklamání, bolesti a smutku, ale dokud v tebe věřím, je tu naděje na ten šťastný konec, ve který tolik doufám. Někdo plane po uznání, někdo po milionech, další chce letět do vesmíru a jiný touží po nekonečné moci.

Mým největším přáním je tě najít. Najít tě a nechat si postavit domek někde u lesa, kde bude krásný vzduch a klid. Jet spolu do Ikey, procházet se fiktivními místnostmi a nasávat tu vůni budoucnosti, zatímco se budeme dohadovat, jakou barvu si dáme do ložnice. Chci se jednoho dne probudit v naší posteli, kterou budou mimo nás okupovat i naše krásné, zdravé děti, a se slzami v očích si uvědomit, že mám vše, po čem jsem kdy toužila. Jednou vydají moji knihu a já ji budu našim dětem číst před spaním, zatímco s nimi budeš napjatě poslouchat.

A už tu nebudou žádné depky. Nebude tu puberta ani pocit osamění, který mě už nějaká léta občas sžírá. Umím být šťastná sama se sebou, ale upřímně, ty budeš ta jiskra, co mě bude hnát dál a dál.
Doufám, že jsi v pořádku. Chybíš mi.

Tvoje Kira

Druhý

23. dubna 2016 v 23:58 | Kira
Drahý X,

sněží. Část mé mysli touží po tom vylézt oknem na střechu, lehnout si a nechat se zapadat vločkami. Jsem ve zvláštním stádiu, kdy mě nic nebaví a cítím se podivně neúplně. Možná to je ten důvod, proč mám v lásce smůlu - druh mužů, který preferuji, se nejspíš nechce zahazovat s pubertální kopou emocí a nejistoty. Jedna tající vločka.

Why don't you go back to sleep?
Why don't you dream about me?

Nejvíc se bojím osamělých nocí. Venku sněží a všude je zima. V mysli se mi stále přehrávají scény z příšerného filmu, kvůli kterému nemůžu spát. V takových momentech je samota nejtěžší. Když se v noci vzbudím, jsem to jen já, jedno srdce a ticho. Žádná změť končetin, pevné objetí ani lehký polibek na tvář, zatímco ten druhý spí.
Za všechny peníze na světě, za všechny neřesti a příjemné závislosti, za cokoliv bych si na oplátku vzala jen to, abys tu byl.

Bojím se, řekla bych.
Pojď sem, řekl bys a chytil bys mě do náručí.
Hele, sněží.

Pořád sněží.
Třeba i u tebe. Třeba i ty teď někde taješ..

tvoje Kira

První

19. dubna 2016 v 23:46 | Kira
Drahý X,

doufám, že se brzy setkáme. Možná kolem sebe bez povšimnutí procházíme, nebo nám ještě osud neposkytl možnost se střetnout. Přesto ale věřím, že tam někde jsi.

Často se jen tak zastavím nad nějakou každodenní činností a přemýšlím; co asi děláš? Spíš, sníš? (Zachraňuješ opuštěná koťátka ze stromů?) Ať už jsi na své cestě kdekoliv, věřím, že se neztratíš.
Vím, že nechceš brát drogy, kouřit nebo pít, aby ses začlenil. Ty to nepotřebuješ. Lidé tě zbožňují sami, protože jsi silný, svůj, a nikdy nejdeš přes své hranice. Tvůj smysl pro humor je darem, stejně jako tvůj úsměv, kterým bys mohl léčit lidi. Vysoký, statný muž s hlubokým hlasem, který čeká na svou princeznu. Jsi chlap, který namontuje od žárovky po poličku, zvládne vše od domu po auto, a hrdinně se ujme velkých maličkostí od odnášení pavouků ven až po otvírání sklenic. (A taky doufám, že nám jednou budeš sekat na zahradě dřevo bez trička - ale to je jen taková odbočka)

Asi bude pekelně těžký tě najít - i když srdečně doufám, že to ty si najdeš mě. Věř mi, že to bude stát za to. Sice ti neslíbím, že bych se s tebou kdy dívala na fotbal, protože je to pro mě to samé, jako se dívat do sešitu hustě popsaného rovnicemi (po nějaké době to taky začne po tom papíře utíkat), ale co vím, je to, že tě budu v noci tahat s dekou na louku, abych ti ukázala hvězdy, a možná se na svět začneš dívat mýma očima. Po ránu ti v tvý košili udělám něco k snídani, zatímco budeš stát ve dveřích a smát se tomu, jak se zoufale snažím zachránit první várku. Nikdy nebudu schopná dokoukat film do konce, protože mě buď svede tvůj šarm, nebo ti usnu v náručí. Naučím tě mít rád kočky (ať se ti to líbí, nebo ne), protože jsou zkrátka úžasný. Budeme spolu utíkat v dešti na autobus, protože nikdy nejsem schopná vyjít z domu včas. Budeme poslouchat naše oblíbený skupiny a tancovat u toho, i když to ani jeden z nás nebude umět. Občas ti do kapsy propašuju čokoládu, kterou máš rád, a když se vrátíš domů, udělám tvoje oblíbený jídlo a všude budou hořet svíčky. A taky ti napíšu nespočet básniček. Může se stát, že někdy budu brečet, a ty nebudeš vědět proč, a tak mě pevně obejmeš a řekneš mi, že bude všechno v pořádku. Možná tě někdy v noci vzbudím s tím, že nemůžu spát, a ty si se mnou budeš dlouho povídat. Budu ti předčítat milostnou poezii a jako prvnímu ti budu předávat nové kapitoly mé knihy k přečtení. Jednou, až budeme mít výročí, vytáhnu kytaru a zazpívám ti písničku. Přesto, že se třeba občas pohádáme, vždycky ti ráno udělám kafe nebo čaj a vyžehlím ti košili. Když se vrátíš domů a všechno na tebe bude padat, já tě obejmu, namasíruju ti záda a řeknu ti, jak moc tě miluju. A jednou spolu půjdeme za ruku po městě a potkáš svoje kamarády. Zamáváš jim, stiskneš mi ruku, a když přijdou, řekneš jim: "To je ona."

Snad náš čas nadejde brzy.
Vždy tvá,
Kira
 
 

Reklama