Deník citlivé puberťačky

Weeee!

22. února 2018 v 16:03 | Kira
Ne, já už to prostě nemůžu vydržet!
Nepsat teď pro mě bylo asi to nejtěžší, a teprve s koncem jsem si uvědomíla, že ho vlastně vůbec nechci. To víte, neumím si ani vybrat jídlo v restauraci, natož se rozhodovat o důležitých věcech!
Zkrátka a dobře - máte mě tu zas.
Za dva týdny vydám článek o mé nadcházející dovolené, tak se máte na co těšit!

Tohle mi vážně chybělo!
Vaše znovuzrozená Kira

Končím

13. února 2018 v 12:48 | Kira
Tak je to tu.
Doby mé "slávy" už jsou dávno pryč. Můj blog už je důležitý jen pro mě.
Byly doby, kdy pro mě blog byl opravdu skvělým útěkem z reality.
Místo, kde jsem si mohla vylít emoce.
Byla jsem holka, co věřila ve šťastné konce.
Teď svůj šťastný konec mám už rok a půl.
Myslím, že to takhle bude lepší. Na vylívání mám deník a chci víc žít.
Blíží se čtvrťák a vážně bych už měla začít psát seminárku.
Pomalu se snažím vyrovnat se s tím, co mi občas dělá ze života peklo - ať už je to cokoliv.
Jsem šťastná. Mám toho nejúžasnějšího přítele na světě a spolu máme mnoho snů, které si hodláme splnit. Ano, jsem šťastná. Nejšťastnější, jaká jsem mohla být.
Doufám, že se budete mít dobře. Není potřeba mnoha slov. Některé věci je zkrátka lepší ukončit včas.

Mějte se. Kira

EDIT: Myslím, že to nebude definitivní. Vrátim se - jednou.

Dokázala jsem to

6. února 2018 v 10:11 | Kira
Jen jsem chtěla říct, že se zázraky dějou.


Nemůžu tomu pořád uvěřit. Já, co jsem minulej rok téměř zvracela stresem z toho, že bych mohla propadnout, mám teď do novýho pololetí dvojku!
Vyvíjí se to dobře. Dokonce mám i vymyšlenej plán, kdyby vejška nevyšla. Jsem závislá na týhle písničce z Naruta, a kdybych mohla, žiju v jejich světě. Bylo by to boží.
Jak jsem v euforii, tak nemám moc co psát. Doufám, že budete mít úspěšný týden.
Vaše momentálně chytrá Kira


Haruka kanata ❤️

(Ne)zbláznit se!

1. února 2018 v 12:42 | Kira
Hledání vysoký školy mi pravidelně ničí psychiku a život. Po měsících hledání mě konečně napadl obor, který by mě bavil - Marketing a PR. Musela jsem se ale smířit s tím, že nepatřím mezi ty, kteří by měli peníze na soukromou školu (kterých je v Praze s tímhle oborem 26!), a jediná škola, na které bych tohle mohla studovat, je Karlova Univerzita.

Včera jsem napsala sestřence, která tam studovala žurnalistiku, a dozvěděla jsem se, že je to asi nejchtěnější obor (společně s tím mým). Každý rok se na marketing hlásí kolem 900 lidí. Do druhého kola jich projde 120, potom jich přijmou 80.
Mimoto chtějí po člověku zkušenosti v oboru, krev jednorožce a sochu terrakotový armády.

Představa, že moje jediná šance je se dostat mezi prvních 80, nebo začít pracovat ve fabrice, je značně skličující. Proboha, vždyť to není ani desetina! Jak se mám dostat na školu, kde je v druhém kole pohovor, kde budu koktat a pronesu nějaký sebesrážecí kecy a všechno bude ztracený?

Kdybych dostala peníze za každou minutu protrápenou nad vysokou školou, už bych nemusela nikdy chodit do práce.
Je to depresivní. Vzdělání by mělo být pro všechny, ne jen pro ty, co na to mají peníze.

Takže budu hledat další obory, i když mě nebudou bavit. Co bych zmohla s gymplem?
Už nechci zpátky do fabriky. Narážky na moje prsa, mix jazyků jako u babylonský věže a neustále se rozbíjející přístroje, co tě chtějí zabít. Jako brigáda se to dá přežít, ale jako práce na celej život?

Nebýt přítele, asi bych se z toho zbláznila. Kdy začala být budoucnost tak bezútěšná?

Zrušte tělák

17. ledna 2018 v 13:51 | Kira
Asi dvacet minut zpět jsem si prodělala menší psychické selhání.
Na těláku jsme si dodělávali známky a já neměla basket. Organizační schopnosti naší učitelky jsou fakt super, protože ostatní akorát seděli na lavičce a čuměli. Chtěla po nás dvojtakt a já mám zkrátka takovej problém co se týče instrukcí. Když po mě chtějí, abych šla dva kroky a pak vyskočila a blabla, musím se na to tak soustředit, že to ztrácí původní smysl ladného pohybu. Já na ty pohyby potřebuju přijít sama, a když mi to někdo komplikuje, je to ještě horší.
Dala mi za tři a já se začala cítit nanic, protože jsem viděla ty pobavené tváře všech. Sedla jsem si na zem, aby po mě všichni mohli šlapat. Pak si vymyslela, že bude ještě jedna zkouška. Tentokrát jsme jí museli hodit míč, ona nám ho hodila zpátky a pak jsme měli udělat ten zatracenej dvojtakt. Nevím jak, ale ona mi to vždycky hodila tak blbě, že jsem se vždycky musela natáhnout a tím mi pak totálně rozhodila systém. Zastavila jsem se, řekla jsem, že to nedám, a ona mi dala druhej pokus.
Hodila jsem, hodila to, já se zastavila. Podívala se na mě jak na kreténa, já mrštila míčem o zem a běžela jsem do rohu, kde nikdo nebyl.
Já to nedávám, když na mě všichni koukaj. Všichni se mi na těláku furt smějou, že skáču jak hříbátko a že mi nic nejde a že nedokážu točit pažemi každou na jinou stranu... nebaví mě být pro smích.
Tak jsem tam na lavičce rozdejchávala pocit absolutního ponížení, a ona mi povýšeně dala pětku.
Kamarádi samozřejmě začali s obvyklou přednáškou, že se nemám hroutit z takový kraviny.
Když ale chytneš záchvat úzkosti a prostě brečíš, tak to jinak nejde. Nemůže někdo pochopit, že svoje pocity nedokážu zregulovat na "obvyklou úroveň", protože jsem takhle prostě nastavená?

Nemůžu se dočkat, až tohle místo navždycky opustím.
Přiložený citát je od krále spisovatelů, Stephena Kinga:

Protože sis na ruku napsal nezapomeň, kdyžs byl opilej

12. ledna 2018 v 13:18 | Kira
Buenos días,

už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou, že si nechám udělat tetování. Moje okolí důrazně nesouhlasí a mě to celkem vytáčí. Mám zvláštní potřebu sebeprojevu a do ní se mi vplétají ještě fakt divný nápady. Poslední takovej nápad byl si udělat zbroják. To, že jsem ze zbraně střílela jednou v životě (a kopala, mrcha ruská) a že jsem po slabém záchvěvu vzrušení cítila hlavně úlevu nad tím, že ji mám z rukou, na to jsem už nějak nebrala zřetel.

Na to, abych se začala oblíkat celá do červený, jako ta ženská z reklamy na deodorant, nemám peníze, ale i tak se snažím sladit všechno, co se dá. Kdybych mohla, jsem v červený pořád. Dává mi to sílu. Chci se cítit dobře. Moje vlasy už červená viditelně opouští a já se rozhoduju, jestli si mám založit nadaci, abych si je mohla barvit dál, nebo na to zase hodit tmavou a bejt nudná.

Aby toho nebylo málo, musím začít psát seminární/maturitní práci o ženským těle, pokud se toho teda dožiju. Moje tělo má tendenci neustále bolet a jsem zvyklá na všemožný křeče, ovšem moje doktorka to vyřešila tím, že mi propíchala ruku, a místo rozřešení jsem z toho měla jen modřinu o velikosti dětský hlavy. A jsem prej naprosto v pořádku.

Jo, a koupila jsem si švihadlo. Řekla jsem si, že na sobě musím zapracovat, a zatím jsem ho rozbalila. Hned se cejtím líp, hele.
Ne, fakt. S mým příjmem pizzy a lasagní musím něco dělat.
A taky jsem začala střílet (z přítelova) luku.


Už se nestresuju.
Člověk přece musí taky žít.

Hasta luego,
Vaše Kira/N

Rajdím

4. ledna 2018 v 19:17 | Kira
Včera jsem si řekla: "Chci se zas cítit hezky, budu rajdit." Pojem rajdění vznikl mezi mými kamarádkami a značí děj, kdy si holka vezme šaty a sluší jí to. Takže prostě rajdíš. Naneštěstí jsem si k onomu ději vybrala fakt nevhodnou dobu.

Zrovna jsem dočetla poslední díl série Temná věž od Stephena Kinga. Dočetla jsem ho v půl šesté ráno. Ten konec mě naprosto roztříštil a já brečela vztekem, že to tak skončilo. Nalila jsem do sebe kafe, protože jsem celou noc nespala, a doufala jsem, že mě to nezabije (kafe i ten nespánek).Když jsem se pak nasoukala do krajkových silonek, rudý sukně a černýho trička, nemohla jsem mít lepší pocit. Předešlý den jsem strávila asi pět hodin odbarvováním, dobarvováním a obarvováním vlasů, abych měla červený konečky. Rodiče sice namítli, že to bude vypadat strašně (jak jinak), ale poté s překvapeným výrazem usoudili, že je to super.

Vzala jsem si boty na podpatku, ale jelikož nesnáším nakupování bot a o botách samotných nic nevím, nedošlo mi, že do nich poteče. Vyšla jsem z domu a v mírném kopečku jsem se téměř poroučela k zemi a došlo mi, že je to špatný nápad. Následně poté jsem dostala ošklivou předtuchu, že spadnu a tramvaj mi usekne nohy, nebo tak. Naštěstí se žádná amputace nekonala, a já si pomyslela, že třeba ten den nebude tak zlý. Když jsem dojela do města, kde mám školu, po vylezení z tramvaje se počasí rozhodlo, že bude vánice, a tak byla vánice. Vlasy se mi po pěti vteřinách proměnily v nacucaný červený chaluhy. Po chodníku se rozprostírala taková ta sněhová břečka, kterou jsem odhodlaně zdolala, ale v botách mi čvachtalo a začaly mi mrznout prsty. Kamarádka mi dobrosrdečně nabídla rámě a pomohla mi doklopýtat do školy. Ve škole jsem si užila pár hezkých chvil, kde mi lidi říkali, že mi to sluší.

Pak jsem si usmyslela, že příteli koupím nějakou maličkost k šestnáctiměsíčnímu výročí. Když jsem zjistila, že mám na účtu politováníhodných 12,52 koruny a v peněžence asi 17 korun, došlo mi, že budu muset být hodně originální. Pak mě napadlo, že mu jako netypickou pozornost koupím nějakou řezanou kytičku z květinářství. Občas tam mají něco, co stojí třeba deset korun, ale je to hezký. Když mi konečně padl do oka tulipán za pětadvacet, došlo mi, že bych ho musela platit na dvě půlky. Zahanbeně jsem si šla sednout na lavičku a čekala jsem na tramvaj domů. Občas kolem mě někdo prošel a třeba zapískal, ale mou pozornost upoutal exemplář, který ani nepotřebuje diakritiku. Prošel kolem mě, řekl "cus" a pak šťastný z mého úsměvu odešel. Kdyby věděl, že jsem se usmívala jemu.

Cestou domů nám tramvaj najednou zastavila a kvůli výluce jsme museli počkat na autobusovou náhradní dopravu. Tak na zastávce čekalo asi 150 lidí, co se tam nasbíralo, a kouzelný autobus stále nikde. Moje prsty na nohou začaly zamrzat a šíleně to bolelo. Stát na těch podpatcích taky bylo šílený. Tak jsem tam stála, vyrajděná, mrznoucí, bez kytky a naštvaná. Příteli jsem psala zoufalé zprávy a nabídl mi odvoz, až dojedu na konečnou. Tím se ale překazil můj plán mu něco koupit. Nakonec nám po půl hodině přistavili tramvaj a jeli jsme světelnou rychlostí. Z okýnka jsem pak zahlédla reklamu na květinářství na předposlední zastávce, a tak jsem vystoupila a opatrně jsem se vydala z kopce.

Ono květinářství ale už dávno neexistovalo. Zoufale jsem prošla do Albertu a řekla jsem si, že mu aspoň koupím sušenku. U pokladny jsem si prohlédla obsah peněženky a to, co jsem celou dobu považovala za desetikorunu, byla dvacka. Takže jsem bývala mohla koupit ten zatracenej tulipán, ale už bylo pozdě. Nakonec jsem se pět set metrů dokodrcala na konečnou zastávku rozbahněným sněhem, moje nohy společně se mnou zpívaly labutí píseň. Přítel přijel s čistými ponožkami a zimními botami. Nakonec jsem se šla vyfotit na pas (na pátý pokus, kde můj obličej vypadal ještě hranatější než dřív, jsem to už přijala) a doma jsem den zakončila výrokem "Kašlu na to, budu ošklivá."

Přítel mi ještě teď vyčítá, že chodím v zimě v sukni. Cítím se tak trochu beznadějně. Asi jako tenhle (varování, video je naprosto úžasná blbina). No, snad se to nějak zlepší. Nový vlasy a rozhodnutí na sebe zase patlat řasenku ze mě zase trochu udělalo hezkého člověka. Teď už jen vydržet a nebýt na sebe zbytečně ošklivá.
Držte se, mí drazí. Vaše Kira

Zabíjím svým srdcem

31. prosince 2017 v 23:41 | Kira
Došlo mi, že jsem sama sobě největším nepřítelem. Že se musím neustále dožadovat odpovědí, zda jsem milována, jestli jsem hezká, jestli jsem přitažlivá. Neustále přemýšlím, neustále plánuji, a když něco není správně, šílím. Takovou dobu jsem sama sebe srážela za nejmenší škobrtnutí a teď mi dochází, že jsem to já, kdo mi ubližuje, že jsem to já, z koho mám strach.

A když na mě dnes opět zaútočila ta zákeřná část mojí mysli a začala mi tvrdit, že jsem za celý rok nic důležitého nezvládla, musela jsem jí oponovat. Neustále stojím na hraně sebelásky a sebezapření. Stojím s opotřebovaným štítem a nepřítel na mě tlačí vahou své existence - nepřítel ve mně, kterého se tak moc snažím zbavit.

Ale už se nechci dál ptát, jestli jsem krásná, sexy, milovaná. Nechci o sobě mluvit ošklivě, jen proto, že jsem na to zvyklá.

Jsem hrozně nemotorný člověk. Když procházím dveřmi, často vrazím ramenem do zárubně, protože nejsem z nějakého důvodu schopná brát v potaz celé své tělo. Všechno mi padá, spoustu věcí rozbiju. Je fakt sranda mě takhle sledovat. V práci jsem poznala ženu, která byla mým druhým já. Má dospělou dceru a vnoučka, ale vypadá na pětačtyřicet. Přemýšlela jsem, proč je mi tak hrozně sympatická - ta energičnost, rychlá mluva, ta živost a neohrabanost jejích pohybů - a pak mi to došlo. Je jako já. A to moje já se mi popravdě dost líbí.

Lidi neuměli přijmout moji citlivost. Možná je to zmíněnou citlivostí nebo i vnitřní nejistotou, ale tyhle dvě věci vytvořily emulzi, na kterou všichni moji "přátelé" měli přízračnou alergii. Nikdo mě neviděl. Neviděli dovnitř. Přejeli mě pohledem a řekli mi "Změň se." A tak jsem změnila svůj okruh přátel.
Našla jsem lidi, kteří mě naučili udělat si ze sebe legraci. Naučili mě se bránit, naučili mě přijmout moje špatné stránky (a neustále mi je připomínají, protože se rádi škádlíme). Ale hlavní je, že mě vidí. Přesto, že je neseznamuji se svými vnitřními pochody, vím, že oni mě vždycky budou vidět.

Jsem jaká jsem. Jsem citlivá, ubrečená, srdečná, odhodlaná, netrpělivá, tvrdohlavá a cílevědomá.
Hluboko uvnitř vím, že jsem drsná holka. Hluboko uvnitř se miluju, miluju svoje tělo a svou živelnou duši.
Miluju se a hodlám v tom pokračovat. Když člověk chce, zvládne všechno.

Já získám všechno, o co jsem se ty roky připravovala.
Je to můj boj. Je to moje ka.
A já ho přijmu s otevřenou náručí.


Doufám, že také vyhrajete všechny boje, které svádíte, a zvládnete všechny překážky na které narazíte - přeci jen, dokud jsme naživu, nikdy není pozdě. Mám vás moc ráda a doufám, že i v dalším roce mě budete navštěvovat. Já se zase na oplátku pokusím být produktivnější.

Miluju vás, vaše Kira

Krvavý prosinec

15. prosince 2017 v 22:59 | Kira
Před dvěma roky a jedním dnem zemřela moje kočičí spřízněná duše. Dnes jsme stáli na té samé silnici jen o pár metrů dál u malinký srnečky...
Je mi z toho tak hrozně nanic.
Poslední dobou si připadám tak smutně a sama a teď nám nejde proud a já tu ve tmě truchlím pro malou, nevinnou srnečku a život se mi zdá ještě víc nespravedlivej.
Bolí to.

Budeme dělat že se to nestalo

8. října 2017 v 22:40 | Kira
Nemůžu spát a pachtím se v nechutným písku starejch, potem páchnoucích vzpomínek. Letargicky jsem se do něj dostala a teď se nemůžu vrátit, protože mě to táhne ke dnu a za krk mi lezou malí, šileně jedovatí škorpioni.
Našla jsem fotky svýho čtrnáctiletýho já.

Svým způsobem byly ty pandí oči fajn.A občas mám chuť se jí zase stát. Mám chuť přijít a říct, ať si neubližuje, ať se netrápí, a ať tolik netouží po pozornosti a té druhé polovině... Ovšem, že kdyby se to všechno nestalo, nebyla bych teď tady. Nebyla bych s ním.
Ale ty hrozný, probrečený noci. Roztoužený rozhodnutí končící katastrofama. Vztahy, který neměly budoucnost. Vztahy, který neměly přítomnost, jen vidinu upocený, rychlý budoucnosti. Kousnutí škorpiona. Dech alkoholika. Falešný slzy žárlivce.

Ale jak říkám, nebyla bych, kde jsem teď. Všechny ty hnusy za to stojej. A asi bych těm všem měla poděkovat. Nebejt jich, nejsem tak šťastná. Díky, mladší Kiro. Trpěla jsi pro blaho svý budoucnosti. A vždycky jsi bojovala. Myslím, že bych se od tebe měla trochu učit..

Jen kdyby ty vzpomínky tak nedřely.


Vaše nostalgicky nesmyslná Kira

Výplody horečnýho poblouznění

1. října 2017 v 11:34 | Kira
Můj život je vzorcem opakování různých zákonů schválnosti.
K osmnáctinám jsem dostala nádherné kolo. Byla jsem na něm jednou, pak neustále pršelo, a teď, když je zase jednou za uherský rok nádherně, ležím v posteli a mám pocit, že mi mozek pomalu uniká nosními dírkami, neboť mě už bolí i smrkat.

Když mě začalo bolet na hrudi, jako správný hypochondr jsem si diagnostikovala srdeční selhání a představila jsem si, že bych v tu chvíli měla umřít. Odejít, aniž bych byla kdy matkou, manželkou, spisovatelkou, dospělou. A došlo mi, že bych tu Božského nechala napospas. Došlo mi, že je ještě tolik smíchu, co nás čeká, tolik slz, co mi ještě setře, a tolik lásky, co si ještě musíme procítit. A když vám uprostřed půlnočního hysteráku muž, který vstává ve 4:50, jde uvařit čaj a pak vás s láskyplným úsměvem uklidňuje, no nedrželi byste se motivu nesmrtelnosti zuby nehty?

Samozřejmě, že bolest na hrudi mi způsobují průdušky, ne srdce, a doufám, že se toho brzy zbavím. V pondělí totiž píšu čtyři testy a v pátek jdu do práce. Ano! Mám práci!
Za to vděčím své kamarádce ze třídy, jelikož se tam šla zeptat a mě napadlo se k ní připojit. Stačilo pár příchodů osobně a velmi rychle zařízená vstupní prohlídka od lékaře, a mám to. Včera jsme tam přišly na takový skupinový pohovor, a i když jsem tam hodinu utírala nos a doufala, že to všichni nechytí, právě díky té snaze už mám jisté místo. Vedoucí prodejny se navíc líbí moje komunikativnost (aspoň pro jednou se mi to hodí, hurá).

Poslední dobou si uvědomuji, co všechno mám. Jsem vděčná a šťastná, že žiji tenhle život.
Všem taktéž nemocným přeji brzké uzdravení,
s láskou vaše Kira

Bez tebe mi bude nanejlíp mizerně

25. září 2017 v 21:45 | Kira
Dovolte mi citát z Temné věže, mé oblíbené knižní série:
"I don´t like people. They fuck me up." (Jake Chambers)

Září se táhne neuvěřitelným způsobem. Možná je to proto, že čekám na peníze, co dostanu v říjnu. Pravděpodobnější ale je, že je to tím počasím. Můj kraj se vyznačuje neustálými přeháňkami, ale člověk se vždycky mohl těšit na babí léto. A kde je teď?
Venku se vznáší rozlitý mlíko a moji strašáci vytančí ze svých úkrytů, jakmile se ocitnu sama.
Matika, můj největší strašák, se mi už zase dostává pod kůži. Učitelka jede jako fretka na kokainu a s kamarádkou se nám chce brečet jen při pohledu na tabuli. Na druhou stranu, zdá se mi taková vyrovnanější, není tak studená a občas se i zasměje. Často mě bere k tabuli a doufám, že už trochu začíná přicházet na to, že nejsem tak blbá, jak vypadám.
K mému štěstí mám navíc úžasného doučovatele, který už pochopil mechanismy mého myšlení. Nejspíš to tenhle rok nebude tak horký.

Co ale nejsem schopná překousnout jsou lidi kolem mě. Kdyby měli konkrétní kecy na mě, asi mi to nebude lhostejné, ale je to pořád lepší, než když někdo začne mít kecy na můj vztah. Ano, vletěli jsme do něj po hlavě, ale nelituji jediného rozhodnutí. Ať si každý myslí, že jsem naivní holčička, co věří na osud a pravou lásku. Ale víte, bydlet s někým tak výjimečným a přicházet domů do jeho náručí, to je ta nejkrásnější část dne, společně s tou, když spolu usínáme. Je to člověk, kterému bych pomohla zakopat mrtvolu. Je to moje spřízněná duše, nejlepší kamarád, moje podpora, a člověk, ve kterém vidím svou budoucnost.

Když poznáte člověka, co vás trpělivě vede i po těch nejtěžších cestách a je s vámi i tehdy, když s vámi cloumají démoni vaší mysli, začnete myslet jinak. Když si ten člověk vždycky vybere vás a přestěhuje se za vámi přes půlku republiky, jediným vaším snem se stane, abyste zůstali spolu. Nikdo pro mě neudělal ani zlomek toho, co on.
Bylo mi řečeno, že mám být chvíli sama, abych se spravila. Jak? Nevystěhuju svoji životní lásku jen proto, že mi to radí někdo, kdo mě (nás) ani nezná.

Možná to zní zvláštně, ale on mi opravdu hrozně moc pomáhá se hojit. Když mám jeden z těch svých stavů, kdy se za mě na hodinu stane Viktoriin vodopád, přitulí se ke mně a je se mnou, dokud se neuklidním. Jsem smířená s tím, že jako stvoření s bohatým vnitřním životem mě budou vždycky přepadat pocity méněcennosti, ale vždycky po chvilce odejdou. Časem to bude lepší, časem se zformuju. A to, že mě kolikrát sbírá a skládá dohromady je důkazem, že je to ten pravý pro mě. Rok možná lidem přijde málo, ale pro mě je to něco výjimečného. Kolikrát mi to s klukem nevydrželo ani pár měsíců a ani jsem si nedokázala představit, že bych s tím člověkem měla kráčet životem.

A pak je tu on. Člověk, jehož ztráta by mě asi rozcupovala na kousky.
A jednou, až bude správný čas, pošleme všem co maj kecy, svatební oznámení.
Jsme dva blázni, co se našli, a jsme hrozně šťastní. A tak by to mělo být, ne?


Díky ti, můj hrdino.
Díky tobě můžu být lepším člověkem.
Navždycky tvoje.

Fabrika, den předposlední

28. července 2017 v 17:00 | Kira
Možná si říkáte, jak to, že jsem ze dne tři přeskočila na den předpolední. Zrovna jsem se po šichtě jakžtakž probrala, mám na krku skvrny od černý fixy a je ze mě cítit ředidlo. Chystám se být konečně produktivní a jako správná žena snů uklidit a udělat příteli něco dobrého k večeři. Každopádně, abych vám to osvětlila.

Ve fabrice se vlastně ty další dny žádné zázraky nekonaly, tedy aspoň ne takové, aby se o nich musely psát samostatné články. V pondělí jdu na poslední šichtu a potom si konečně budu užívat zdravého (ne)vstávání v půl páté ráno. Abyste si nemysleli, že jsem nějaká líná lemra, tak nás do fabriky nabírali až v půlce července, protože se jim nechtělo platit 100 % navíc za svátky, které už od půlky července naštěstí pro ně nejsou. Původně jsem myslela, že zvládnu celé léto, ale pak jsem si řekla, že brigádu si můžu sehnat i během školního roku, a že je spousta knih, které musím (a chci!) přelouskat, což na buňce úplně nejde.

První den vás naprosto oddělá, protože s jakýmkoliv očekáváním přijdete, stejně se to vyvine naprosto jinak, než jste si představovali. Někdo není zvyklý na hluk, jiný na zápach, další zase na těch 8 hodin na nohou. Vůbec to neutíká. Jste zmatení, cítíte se sami a proklínáte se, že vás vůbec napadlo tam přijít.
Na druhý den jste alespoň schopní se psychicky připravit, a s každým přibývajícím dnem už začínáte být otupělejší, naučíte se, jak vypnout mozek a nechat čas plynout pod vašima rukama...

To byste ale museli pracovat jinde, než já. Naše fabrika je ztělesněním anarchie.

Obyčejně váš den totiž začne tak, že přijdete, přiložíte čip, převléknete se a zamíříte na shromaždiště, kde čekáte, až vám rozdají práci. Už tam na mě padá nervozita, jelikož mistři mají velkou oblibu mě dávat pokaždé k někomu jinému, jako na potvoru pokaždé mluví jiným jazykem. Poláci, Maďaři, Katalánci, to je u nás normální. První dva dny mě zaučovala Polka, naštěstí jsme se docela dorozuměly. Potom jsem dělala s ostatními brigádníky, načež mě zase hodili do buňky, kde jsem si užívala poslechu českého jazyka (a hlavně nadávek, co si budeme povídat). Když mě šoupli k Vietnamce, začalo to být horší, protože ta česky neuměla vůbec a mě nenapadlo vytasit nějaký jiný jazyk, takže jsem strávila hodinu jedné šichty pláčem nad strojem, který mi nechtěl fungovat a majáčkům, co na mě řvaly, a nikdo se ke mně nechtěl hlásit, dokonce ani jeden Polák, co mě balil španělsky (ale aspoň jsem mu rozuměla). Když jsem s ní shodou náhod dělala znovu, snažila jsem se být milá a poděkovala jsem jí za to, že kontroluje moje kusy. Mrtvolnější studený pohled mi v životě nikdo nevěnoval. Když mě další z Vietnamek sepsula za to, že jsem si dovolila projít její buňkou, rozhodla jsem se držet si od nich odstup.
Co se týče černochů, ti se naučili říkat "ahoj" a "jsi v pohodě?", takže jde spíš jen o takové zdravení. Jednou jsem byla dokonce i se dvěma Maďarkami.
V naší fabrice zkrátka pochopíte, jaké to bylo u stavby Babylonské věže. Až na to, že vy dáváte dohromady hadice.

Aby toho nebylo málo, kromě nízkého počtu tlumočníků u nás pravidelně spousta věcí nefunguje. Myslíte si, že přijdete na buňku a začnete pracovat? Haha. Čekáte tak minimálně dvacet minut, než přijde někdo zdatný a buď věc opraví, nebo otočí jedním šroubkem a věnuje vám pohled "ty jsi asi tak trochu blbá, viď?". Když všechno funguje, dojde vám materiál a stejně skončíte na buňce, kde zase něco nefunguje. Takhle se třeba přesunete pětkrát za den.
A víte, co je nejhorší? Když se konečně naučíte vyrábět daný produkt bez chyb, vždycky vás hodí někam jinam a vy s tím bojujete odznova.

Myslím, že takovým celkovým postrachem jsou kvalitáři. Děláte, co můžete, abyste splnili normu, a oni tam chodí ve vestách a pak vám říkají, co jste udělali špatně. Je to ponižující, zvlášť když opravdu NEVÍTE, jak tu věc udělat správně.
Zkušených operátorů je tu tak málo, že jsem dnes zaučovala novou pracovnici JÁ.
Byla to Ruska, a přestože moje slovní zásoba obsahuje jen "čučuť", "pasmótri" a "charašó", šlo to s ní skvěle. Jen ta výroba byla horší. Než jsme přišly na to, jak funguje razítkovač, a jak tam tu hadici dát správně, uplynula půl hodina a každá jsme měla jen jeden kus. Začala jsem propadat zoufalství a jednoduše jsem se přede všemi rozbrečela, protože mě polapil pocit naprostého selhání. Moje Ruska mě objala a mistr mě s rozpaky uklidňoval, a bylo to takový hezký, protože jsem měla poprvé pocit, že v někom z té fabriky ještě přetrvaly nějaké kladné city.

Dneska mě zrovna dopálila jedna z těch vyšších kvalitářek, která vzala asi deset našich kusů, řekla, že je to všechno na hovno a zakončila to slovy "hrajte si dál, děti." Moje Ruska by mohla být babička jejích dětí, ale jinak normálka.
Bohužel mě nenapadlo nic úměrného, čím bych se ubránila, a napadlo mě, že by mě v pondělí třeba mohla nějak zaúkolovat, a kdybych si teď na ní otevřela pusu, nemuselo by to dobře dopadnout. Stejně mě to dostalo.
Zajímavý, jak lidem moc stoupne do hlavy.

Přes všechen zmatek, posunky a řvoucí majáčky mám ale i hezké vzpomínky. Jednou za mnou zničehonic přišel jeden Vietnamec a začal mi pomáhat rovnat plasty do bedny. Jakmile bylo hotovo, zmizel. Po hodině se vrátil s dalším a vrhli se na moji práci, že jsem zůstala stát s padlou čelistí. Nevrlá Vietnamka tam na ně zatím něco pokřikovala, ale moc dobře jsem pochopila, že ji štve, že ona je ve velký buňce sama a oni mi pomáhají v takovém miniaturním prostoru s jednoduchými plasty. Bylo to milé.

Je to takové zvláštní. Nechce se vám tam chodit, protože vždycky cítíte tu hmatatelnou nechuť, tu negativní energii, která tomu místu vládne, ale když se na konci směny všichni loučíte, i když se ani neznáte jménem, věnujete si úsměv a pak odcházíte dlouhou chodbou k šatnám, je to nezapomenutelný pocit. Že jste zvládli další den. Že jste se na to nevykašlali. Že splníte to, co jste si slíbili. Já si slíbila červenec a pondělkem svůj slib sobě dodržím. I když to někomu z vás může přijít jako prkotina, já, která ve svých stále sedmnácti ještě nikde nepracovala, to beru jako úspěch. A to je pro mě hlavní.

Rozhodně mi to něco dalo.
Ať už se pustíte do čehokoliv a bude to těžký, nevzdávejte to a vydržte. Budete pyšní, že jste neutekli.
Mám vás ráda. Vaše Kira

Fabrika, den třetí

15. července 2017 v 16:51 | Kira
Přežila jsem první pracovní týden!
Včerejšek byl oproti předešlým dvou dnům naprosto úžasný. Přišla jsem dřív, abych se zeptala na personálním ohledně směn. Poté jsem se sešla s kamarádem spolubrigádníkem a mistrová nám sdělila, že tentokrát nepůjdeme na buňku. Oba jsme se zhrozili, co za věci nás asi čeká, a jakmile byla všem rozdělena práce, odešli jsme z haly do té vedlejší, kde jezdily ještěrky.
A - představte si - ono tam konečně nebylo slyšet to hrozné pípání!
Zjistili jsme, že budeme ředidlem smývat zelené značení z gumových hadic a rovnat je do krabice. Mimoto se ještě odstraňoval takový textilní potah, a jelikož náš tým obdržel další posilu, dali jsme se odhodlaně do práce.
Bože, to byla taková paráda.
Seděli jsme na krabicích, hadry s ředidlem jsme odstraňovali potisky, nikdo nás nehonil, nic na nás nepípalo.
A hlavně, mohli jsme si povídat. Musím říct, že kdybych celé prázdniny dělala takovéhle opravy ve skladu, zvládnu to klidně až do konce. Utíkalo to rychle a krom bolavých rukou jsem si odnesla skvělý pocit z poznání nových fajn lidí.
Zvládli jsme patnáct krabic a nafetovaní jsme z ředidla byli jen trochu.
Sice mám stále na rukou šedé skvrny od gumy, ale jinak jsem navýsost spokojená.
Snad to i takhle nadále zůstane - narozdíl od buněk na opravách nemůžu nic zkazit.


Užijte si víkend a v pondělí přijde další fabrikový článek!
Vaše znovu se rozepisující Kira

Fabrika, den druhý

14. července 2017 v 11:24 | Kira
Včera jsem šla celkem motivovaná do práce a řekla jsem si, že to snad horší než první den být nemůže. Pracovala jsem se stejnou paní, akorát jsme zase dělaly něco úplně jiného. Zkrátka jste vzali hadici, strčili ji do formy na tisk, potom na druhý konec přidělali pojistkou konektor, potom jste hadici potiskli dvěma různými motivy na různých stranách, následovalo poslední razítko a nakonec jste vzali takový dvojkroužek, strčily ho do čelistí takové hrozivě vypadající mašiny, po zmáčknutí čudlíku ho ty čelisti děsivě rychle uchopily, a potom hadici ten stroj ke kolečku přilepil. Hotová hadice se zkontroluje, udělá se na ní modrej puntík a dá se do krabice.
Takhle prosím vypadala moje včerejší práce. Problém ale je, že tam každou chvíli něco nefunguje. První tak dvě a půl hodiny jsme stály a čekaly, až se objeví někdo, kdo nám opraví tu lepicí příšeru.
Norma na člověka za hodinu je 47 kusů. Bohužel z nějakého důvodu pořád nejsem tak rychlá. Jde hlavně o chyby. Všechno musíte předělávat.
První tři hodiny byly kvůli špatnému lepícímu přístroji hrozně dlouhé. Záda a nohy mě bolely v rekordním čase, a pak jsem přišla na skvělou věc: musím úplně vypnout mozek. A kupodivu jsem pak prostě automaticky pracovala. Dokonce jsem pak při této mozkové hibernaci zapomínala, kde je pravá a levá.
Přestávku jsem si užila, co to šlo a po ní už ten čas kupodivu šel mnohem rychleji. Když jsem vytahovala hadici z lepícího přístroje, zůstala mi jeho část společně s hadicí v ruce. Upřímně jsme se zasmály a já se jen celý večer těšila domů na rodiče a přítele.

Řekla jsem si, že to dám. Už zbývá jen dvanáct směn. A po dnešku bude krásný víkend!
Nebyla bych to já, kdybych neměla nějakou kentus fotku. Jen kdybyste chtěli vidět tu proměnu.
Mimochodem, mám krátký vlasy.
Mějte se hezky, zítra bude další článek!
PS: Bolí mě ruce. Fakt že jo.
Vaše "královna fabriky" Kira :)

Fabrika, den první

13. července 2017 v 11:29 | Kira
Tatínek mi vyprávěl, jak jednou u nich ve fabrice, kde pracuje jako kontrolor, viděl v jídelním koutku brečet mladou, asi devatenáctiletou holku. Přišel za ní a zeptal se: "Jste v pořádku slečno? Ztratil se vám mobil nebo tak?" Mladá dívka si prý otřela tvář a odvětila: "Ne," popotáhla, "ale nikdy mě nenapadlo, jak je těžký vydělávat peníze."

Na tu dívčinu jsem na včerejší odpolední vzpomínala pořád. Přišla jsem tak akorát, už na začátku jsme se stihly ztrapnit s čipem, protože jsme ho přikládaly neznámo kam, dokud nás kolemjdoucí neopravili. Pak jsme se s kamarádkou převlékly do pracovního (do mých kalhot by se vešla mimo mě i menší školka) a s nadšením nás napadlo, jak na šedém firemním tričku bude nádherně vidět pot.
Když jsme dorazily na shromaždiště, mistr v oranžovém s nějakým papírem obhlížel všechny přítomné. Po jeho boku stála sympatická žena, která mu něco diktovala mně neznámým jazykem. Nevím, jestli jsem vám říkala o tom, že hůř slyším, ale občas je to fakt na pytel.
Potom něco zažblebtal a moje kamarádka se odebrala pryč i s jednou pracovnicí, totéž i s dalším známým brigádníkem. Nakonec mě přidělil takové starší paní s cizineckým přízvukem. Chvíli jsem měla obavy, že si nebudeme rozumět, ale jelikož tu pracuje deset let, zvládne se to.
Vešly jsme do buňky a zapisovaly jsme do jakéhosi formuláře všechny kódy z krabic, ze kterých jsme produkty sestavovaly. Po ukázce mi došlo, že to je docela jednoduché.
Špatné ale bylo, že norma je 16 kusů za hodinu, což znamená, že na jeden kus máte cca necelé tři minuty. Naštěstí pro mě jako brigádnici na to moc nehledí, takže jsem zkrátka dělala, jak jsem uměla.

Bylo to fajn, dokud jsem se nepodívala na hodiny. Bylo 17:15. Došlo mi, jak dlouho tam budu muset být. Jak dlouho budu muset dělat to samý. Do toho mě rozbolela záda. Lýtka. Duše.
Chemikálie na rukou začala nepříjemně pálit. Pak se to začalo všechno nějak kupit. Paní, co se mnou byla, vždycky kontrolovala moje produkty a dávala je do krabic. Pak ale každý třetí kus měl nějaký nedostatek a musely jsme ho předělat. V téhle firmě se dělají pryžové výrobky a mým úkolem bylo udělat jakousi trubku asi z pěti různých částí. Problém byl, když jste zkazili něco uprostřed, museli jste rozebrat skoro celou trubku. Kromě toho bylo těžké z jedné části odstranit takové kovové zavírací kolečko, tak si paní vždy zavolala vysmátého pomocníka. Když se asi počtvrté dostavil a ptal se, jestli to udělala zas ona, paní opatrně odvětila, že já.
"Já jsem ta blbá." řekla jsem poraženecky, ale týpek si mě nevšímal. Celkově jsem si tam přišla naprosto neviditelná. Všichni se tam navštěvovali a štěbetali tam, zatímco já jsem jen mohla zdálky sledovat kamarádku v tom nekonečném koloběhu. Nemám ráda, když se někde cítím tak sama.
V šest začala přestávka a my jsme venku u zábradlí sledovali déšť a povídali si. Mně došlo, že celé léto tam ani náhodou nezvládnu. Chtěla jsem jen sedět a užívat si nicnedělání.

Vrátili jsme se zpět a pak začalo to nejdelší časové období. I když jsem se na hodiny dívala každou čtvrt hodinu, ručička se posouvala o pět minut. Vysmátý týpek dál vesele přicházel na pomoc, ženský si chodily povídat (většinou v jiným jazyce, asi abych nerozuměla, co si o mě povídají) a moje záda zpívala labutí píseň. Chtěla jsem si zpívat, ale psychicky jsem na to neměla sílu. Nejhorší na tom všem ale je, že v každé buňce je takový "chybuvzdorný" systém, kde svítí majáčky, a jakmile něco pokazíte nebo zapomenete něco zatlačit k senzoru tak, aby se rozblikal zeleně, spustí se to nejprotivnější pípání, jaké jste kdy slyšeli. Naneštěstí to v buňkách blízko mě pípalo neustále, takže se mi postupem času už vařila krev. Poslední dvě hodiny už ve mně umřely všechny naděje a přežila jsem to jen s vypětím sil. Nechci to ale vzdát, chci, aby na mě doma byli pyšní. Vím, že aspoň ten červenec zvládnu. Nebudu jako ti, co se po pár dnech neukážou.

Když jsem vyšla z fabriky, přítel už čekal v autě. Nohy se mi motaly, těžké pracovní boty mě naprosto vyvedly z rovnováhy, takže návrat do civilu byl jako byste umřeli a opustili hmotné tělo. Šla jsem směrem k autu a přímo u skupiny čekajících lidí jsem nádherně zakopla. To konečně spustilo tu kouzelnou západku v mým mozku a když jsem nastoupila do auta, jen jsem s brekem řekla, že chci domů. Pak jsem i přišla na to, že jsem si vzala obráceně legíny.

Doma jsem se vybrečela a teď zbývá pár hodin do další šichty. Ještě třináct dní a jsem volná. Včerejšek byl děsnej, ale uvidím, jestli se to bude zlepšovat. Nejhůř snáším asi to, jak to neutíká, a to nekonečný, ohlušující pípání.

Přejte mi štěstí, zítra jsem tu s dalším článkem!
Vaše Kira

Před popravou

12. července 2017 v 10:36 | Kira
Už jen pár hodin, moji drazí.
Pokusy o nalezení brigády se se mnou táhnou už od překročení šestnáctého roku života. Přesto jsem se setkávala s mnohými odmítnutími, jelikož osmnáct je prostě potřeba úplně ke všemu, je to zákon a basta.
Vtipná situace nastala, když jsem se byla zeptat do nepříliš vzdáleného Kauflandu. Zavalitá žena u stánku s informacemi se na mě zahleděla lítostivě zatracujícím pohledem a znepokojivě pomalu prohlásila: "Jste příííííliš mladááá."
Už jsem to chtěla vzdát, když můj pečující přítel našel nabídku na práci ve fabrice. Zjištění, že ona fabrika se nachází asi 300 metrů od mého bydliště, mě velice rozradostnila. Následovala prohlídka provozu a včera došlo na podpis smlouvy a bezpečnost práce.
Pozitivní věcí je, že jsem si našla kamarádku. Tím to ale končí.
Když jsem poprvé šla na prohlídku provozu, jaksi jsem přehlédla, co všechno tam pracovníci musí dělat. Jakmile nám paní sdělila, co všechno musíme umět smontovat sami (přísahala bych, že musíme umět sestavit i středně inteligetního robota) a jak je to snadné, začaly jsme s kamarádkou propadat zoufalství.
Pak přišly na řadu pracovní úrazy. Zkrátka se můžeme popálit, pořezat, poleptat, pozřít chemikálie, uhořet, udusit se zplodinami, být zabiti elektřinou, vyskakující pružinka nám může zlomit čelist a vystřelit oko, může nás přejet ještěrka, vysypat na nás náklad a ruku nám může rozdrtit razítkovač.

Mám z toho všeho smíšené pocity. Myslela jsem, že bych po škole mohla dělat i ve fabrice, ale teď mám pocit, že opravdu nevím, kudy kam. Obdivuju ty lidi. Dlouhodobě bych to asi nezvládla.
Přežijte brigády ve zdraví! Vaše Kira

Promiň

11. května 2017 v 23:14 | Kira
Omlouvám se za svoji existenci.
Kdo ví, jestli by sis vedl líp
kdybys mě nikdy nepotkal
a mohl mít někoho krásně vyrovnanýho.
Mám na sebe vztek
kvůli sobě
kvůli tobě
a všem těm hezkým slovům, co bych ti
místo toho mohla říct
Kdyby si všichni hleděli svýho
možná bych se pak dokázala udržet pohromadě
Možná bys neusínal se špatným pocitem že se zas sypu
protože jsem ti zkazila překvapení
a ty za to vůbec nemůžeš
a já se strašně stydím
a je mi nelidsky, kousavě smutno.

13 důvodů proč?

6. května 2017 v 10:39 | Kira
O tomto seriálu se poslední dobou velmi mluví. Původně mi ho doporučil budoucí švagr, ale potom už nebylo dne, kdy bych na něj nějakým způsobem nenarazila.

Pochopila jsem ale, proč jsem se na něj původně ani nemínila dívat. Koncept seriálu jako takový je bezpochyby zajímavý, ale po pár dílech už mi blikalo varovné světýlko.

Četla jsem si recenze na ČSFD, nejspíš v naději, abych taky našla někoho, komu to úplně nesedlo. Pár recenzí naštěstí mluvilo v můj prospěch. Samozřejmě chápu, když se to lidem líbí, ale já jsem to z mnoha důvodů ani nedokázala dokoukat do konce. U šestého dílu mi umřel počítač a já to tak nechala.

Důvodů mám celkem mnoho. Začátek byl slibný, to, že Hannah nahrála svůj hlas na kazety, možná bylo sice složitější než nahrát mp3 soubor, ale budiž. Nahrávky jako takové už na mě tak suprově nepůsobily. Na holku, která je pevně rozhodnutá spáchat sebevraždu, vyprávěla, jako by se sešla s kámoškou na kafi. Řeči typu "a tohle si nechám pro jinou kazetu" mi taky nechaly rozum stát.

Taky uznávám, že mě vykolejí všechno. Jsem schopná padnout do depky kvůli všemu. Přesto mi ale některé z důvodů přišly trochu nepochopitelné. Nevím, jestli je to tím, že to Američani možná moc prožívají, nebo mi v plném prožitku bránil nadhled.

Třeba ta věc, kdy se Hannah objevila na seznamu pod kolonkou "nejhezčí zadek". Když ve třetí třídě kluci napsali seznam nejhezčích holek, byla jsem ta poslední. Jo, ten den jsem brečela. Ale nikdo mi pak neříkal, že jsem ta nejhnusnější holka.
Když Hannah vyfotil ten kluk na klouzačce a všem to poslal, celá škola z toho měla druhý Vánoce. Proč?
V dnešní době je nahota všude kolem nás, znám kluky, co z holek vymáhají nahý fotky a mají v mobilech sbírky. Fotka, kde jsou pod sukní vidět kalhotky, mi na dnešní dobu plnou nahých klipů a lehce přístupné pornografie nepřijde natolik skandální. Navíc, takové věci vždycky po chvíli vyšumí a lidi zapomenou.

Nemohu úplně zlehčovat témata, kolem kterých se seriál točí. Věci jako znásilnění a sebevražda nejsou něčím, o čem by se mělo vtipkovat. Dle mého názoru by ale stačilo si o těch věcech promluvit a nemuselo by nastat tolik problémů, natož zničených životů jejích rodičů. Ti mi jako jediní připadali věrohodní. Ostatní postavy se zdály moc ploché, bez vlastností, a jejich chování nebylo moc uvěřitelné. Děj se vlekl. Hodinový díl by se dal klidně zkrátit na půlku - možná by to pak mělo větší spád. Postavy se člověku postupně znechutily, hlavní mužský figurant Clay byl sice roztomilý, ale dost zbržděný. Iritovalo mě hlavně to, jak pomalu poslouchal všechny pásky. To, že pak všichni začali vyšilovat, když se snažil převzít spravedlnost do svých rukou, je další věc.
"Proboha, on má pásky a řekne to!"
Copak je tak těžký převzít zodpovědnost?

Napsala jsem tenhle článek proto, že mě seriál zkrátka z mnoha důvodů nenadchl. Jsem dost empatický člověk, ale chování postav a celkový vývoj děje pro mě nebyly realistické.
Je to ale jen můj názor, ať každý kouká na co chce, jen jsem potřebovala dát najevo, že mi tento trend uniká.

Nad hlavu

19. dubna 2017 v 17:21 | Kira
Nejsem studijní typ. Čím dál víc si to začínám uvědomovat.

Chtěla bych se vrátit někam do školky. Jaké byly starosti čtyřletého dítěte? Přemýšleli jsme o budoucnosti? Rozhodovali jsme se o budoucím zaměstnání? Ne. A to na tom bylo to krásný.

Nad vším moc přemýšlím. Odmaturuju? Z čeho? Jak vůbec prolezu?

Nebaví mě být na gymplu. Ani se nemůžete těšit na volno, když víte, co všechno vás čeká po něm. Ještě k tomu mi nejde matika, prolejzám se čtyřkama. Fyzika taky nic moc, geografie bída, jsem neustále unavená a neumím se každý den X hodin učit. Já chci mít život. Aspoň trochu. Nebaví mě bejt z toho furt v depresi.

Je mi špatně z tý myšlenky, že po škole musím na vejšku na dalších X let. Ani nevím kam! Nikdo mi s tímhle nepomůže. Nic užitečnýho mi nejde. Co by holka jako já mohla dělat?

Chtěla bych si najít nějakou normální práci a začít šetřit na bydlení. Chtěla bych mít malej domeček a psa a dvě, možná tři děti. Chtěla bych být starší. Nebaví mě žít život náctky.

Copak z tohohle není cesta ven? Jsem navždy chycena v oprátce systému?

Topím se a nevím, za jak dlouho mě proud stáhne s sebou.

"Trosky bez budoucnosti" zakřičel

5. dubna 2017 v 23:49 | Kira
Jeden seděl na pochybné lavičce před obchoďákem, všude kolem na špinavé zemi ležely cigaretové nedopalky. Přenosný reprák svým zvukem protínal noční vzduch a jeden z těch kluků, ověšený řetězy, se pohyboval do rytmu drzého rytmu punkové hudby.
"Trosky bez budoucnosti" zakřičel a v očích se mu zaleskl Měsíc. Měla jsem chuť k němu přijít a prostě ho obejmout.

Ačkoliv jsem si slíbila, že se přestanu zbytečně stresovat ohledně budoucnosti, stále upadám do hloubavých stavů a přemýšlím, jak dál. Mnoho žen, které znám, většinou přítelkyně mojí maminky, mi neustále opakují, jak mi závidí můj věk. Mám pocit, že si s těmi roky a zkušenostmi rády občas zavzpomínají na sladkých "náct", ale období nejistoty a změn nálad a pocitů naprostého zoufalství už pravděpodobně z jejich vzpomínek zmizelo.

Gympl mě naučil, jak mít na háku. Nikdy nebudu tou dívkou, co všechno ví a jakmile přijde domů, učí se. Poslední dobou nezvládám vše, jak bych chtěla, a z matiky mám občas pocit naprostého existenciálního selhání. Bojím se maturity a toho, kam mám jít na vysokou, protože vůbec nevím, kam dál. Cítím se jako zfetovaná myš v umělohmotným bludišti, co se marně snaží vymotat a naráží čumáčkem do stěn.

Neumím se bránit. Jakmile mi někdo řekne cokoliv hnusnýho, sarkastickýho a jedovatýho, prostě zamrznu a adekvátní odpověď mě napadne až vteřiny po incidentu. Neumím nic říct, i když se tak snažím. Neskrývám svý emoce, mám fobii z řízení auta, mám konstantní pocit, že si nezasloužím svoji životní lásku, protože on je diamant a já jsem kámen, co se furt někde skládá a brečí. On je dospělý, rozumný a úžasný člověk, zatímco já jsem jen betaverze, ani dítě, ani dospělá, nerozhodnutá, zmatená, nesebevědomá a moc citlivá na to, aby to někdo pochopil.

Přála bych si být starší a vědět, kdo jsem, vědět, co dělat a přestat se pláčem ukolébávat k spánku. Přála bych si být silnější a průbojnější, nebýt ve všem takový tele a začít nějak zrát. Jsem časovaná bomba. Jsem megacitivá. Prášky mi ještě víc rozhazují nálady. Pořád nějak bloudím a nevím, co se sebou.

Sama o sobě bych to tak nebrala, ale když mi lidi kolem mě vyčítají jaká jsem a že mám změny nálad a že se snadno naštvu... co na to říct?
Jsem to já.

A i když pořád brečím a nevím co dělat a v socializaci jsem totální tele, neznamená to, že bych byla míň než ostatní. Jednou tuhle bitvu vyhraju a všechno zlý se rozplyne.
Věřím v to.

Pubertální hypochondr

30. ledna 2017 v 20:45 | Kira
Možná mě v minulým životě brutálně zamordovali, nevím.
Vím jen to, že fyzická bolest je snad mým největším strachem.
Už asi pátý den beru prášky. Moje mamka byla zezačátku zásadně proti, ale nakonec se to jevilo jako menší zlo. Představa každoměsíčního záchvatu paniky a následného nakupování těhotenských testů už sama o sobě byla dost vyčerpávající.
Kdysi dávno mi mamka ukazovala články v nějakém takovém tom časopisu o kytičkách, kamíncích, dušičce a podobně. Phoenix? Hypogryf? Lesní víla? Měsíček? Něco takového. Vyplývalo z toho něco ve smyslu, že po jakési antikoncepci zemřelo tolik a tolik lidí a po čtení další podobné literatury se podle ní antikoncepce zdála být horší, než Kim a Trump dohromady.
Časem ale uznala, že to takhle bude lepší.

Poslední dobou tu v Libereckým kraji pořád něco řádí a člověk neví, jestli jít do školy, nebo zůstat doma. Nakonec to rodiče rozhodli za mě a šla jsem. Ve škole jsem byla seřvána angličtinářkou, protože jsem si utřela nos do kapesníku. Nechápu, co je tak nesrozumitelné na tom, že na gymplu se kvůli rýmičce nevyplatí marodit.
Po tom, co jsem si před nedávnem četla příbalový leták oněch prášků (mohla bych do něj zabalit mého dvanáctiletého bratra) a ve vedlejších účincích jsem našla snad všechno, co se vám v životě může stát. Od té doby, co to beru, mě bolí břicho. Dneska se ještě k tomu veselí při cestě domů připojila noha a bolest mi pulzovala celým kotníkem. Samozřejmě jsem si okamžitě diagnostikovala krevní sraženinu, která mi v rozmezí od pěti minut do několika hodin způsobí infarkt, já umřu a můj vyvolený zůstane sám. A nepůjdeme na Good Charlotte.

Pustila jsem si do sluchátek nějakou hudbu, ale dokázala jsem vnímat jen své iracionální strachy a snažila jsem se nerozbrečet. Když jsem konečně dorazila k mamce, zasypala jsem jí několika větami následovanými "Já nechci umřít, já nechci umřít, bůůů." Mamka mě uklidnila během pěti minut.

Takže asi tak. Myslím, že se dám na medicínu.
Už jen proto, abych přestala takhle vyšilovat.

Dospívání

29. ledna 2017 v 17:57 | Kira
Za několik měsíců mi bude 18.
Jak se tak blíží tento přelomový věk, donutilo mě to zamyslet se nad svým životem. Víte, já byla vždycky hrozně plánovací typ, řekla bych, že i rodinně založený. Když jsem si jako malá hrála s autíčky, kostkami či bárbínami, vždycky to byl tatínek autíčko a maminka autíčko a děťátko kostička, a vypůjčená Barbie vždy mířila svlečená do dětské postýlky (na tom, že byla dospělá, přeci nezáleželo). Později se moje hrací vášeň rozrostla na dětskou kuchyňku se spoustou plastových potravin a sporáčkem, který červeně svítil a vyluzoval smažící zvuky. Následovně se v mém repertoáru objevilo takové to miminko, které spí, směje se a brečí. Po kuchyňkové a miminkové éře nastala doba zahrady a zalévání rostlinstva. Škoda, že mi ta dovednost nezůstala doteď.

Je zvláštní, jak dítě neskonale touží po dospělosti a vzápětí si jako dospělý uvědomí, že ty časy, kdy jsme na písku stavěli bábovičky a zachraňovali berušky ze sudu s vodou, byly naprosto nejlepší. Základní školou se nějak prokoušete, narazíte na první kamarády, lásky, které nejsou opětovány, nespočet žabomyších válek a později se začnete potýkat se vstupem do puberty.
Zezačátku to jde ztuha. Dojde vám, že není důstojné nadále nosit mikiny s medvídkem Pů a máte nesmírnou potřebu s někým chodit, i když vlastně ani nevíte, co to znamená. Já myslela, že je to doprovázet se do a ze školy. Přišlo mi to jako fajn nápad. Některým šťastným dokonce začnou růst prsa, nebo se o to alespoň pokouší, a přichází první pubertální depky a rozpatlaná řasenka po obličeji. Začnete se smát dvojsmyslům, slovům jako "pták", "stříkat", "díra" nebo "honit". Mohla bych takhle pokračovat dál...

Jak se tedy ohlížím za uplynulými roky, dochází mi pár věcí. Jak sleduji přicházející pubertu u svého bratra, až teď dokážu plně politovat své rodiče a zároveň jim pogratulovat, že mě v podobné situaci nevykopli z domu nebo nezavřeli do ohrádky. Ne, že by to se mnou bylo třikrát lepší, pořád brečím kvůli kravinám a podobně, ale cítím, že už to pomalu odchází pryč. Už se nesměju slovům "pták" a "stříkat" a nehihňám se reklamám na Clavin a Argin-Max a tomu výmyslu s vagínou. Začíná mi být jedno, co mám zrovna na sobě, pokud to není roztrhaný nebo špinavý. Obvykle na sebe jen hodím mikinu svého přítele a mám vystaráno. Už mě nebaví se hádat kvůli hudbě a tomu, co je in a co ne, nebaví mě slepě dokazovat všem, jak jsem jiná, originální, jedinečná, blabla, nebaví mě se dohadovat s rodiči a vytýkat jim, že mi nerozumí. Naopak, rodiče jsou na tomhle světě ti lidé, kteří mi rozumí asi nejvíc ze všech.

Začínám mnohem víc myslet na budoucnost. Obvykle jsem podléhala úvahám o vysokých školách, jejichž téma poté nonšalantně přešlo ke smyslu života a následné depce z toho, že nemám nejmenší tušení, co vlastně budu (sakra) dělat. Tento týden mě ale osvítilo spásné světlo. Vůbec netuším, jak se to stalo. S jedním profesorem jsme se začali bavit o seminářích, které si budeme vybírat na příští dva roky a já začala uvažovat, kam vlastně směřuju. Německé oddělení jsem vzdala a abych vám pravdu řekla, jsem za to celkem vděčná. Nejen, že jsem poznala nové, pravé kamarádky, ale ocitla jsem se v lepším kolektivu a vyučují nás skvělí učitelé. Vím, že jsem asi promrhala životní šanci žít a pracovat v Německu, ale uvnitř cítím, že to není cesta, kterou chci jít.
Víte, čeština je na gymplu světlo mýho života. Neustále se hlásím (musím tím zaručeně všechny štvát) a nad úkoly prosedím x hodin, jen aby to bylo dle mého dokonalé. Baví mě psát a miluju literaturu. Přemýšlela jsem tedy o seminářích a rozhodla jsem se. JÁ. Holka, co si neumí vybrat ani mezi dvěma druhy čipsů, natož seminář, na který budu chodit dva roky. JÁ!!!
Budu chodit na češtinu a anglickou konverzaci. Čeština z výše uvedených důvodů a anglická konverzace zkrátka proto, že ačkoliv anglicky chatuju obstojně, mluvím, jako kdybych právě prodělávala mozkovou příhodu.
A co se týče vysoké? Taky jsem se rozhodla. Chci na Karlově Univerzitě studovat na Bc. z Českého jazyka a literatury. S větším štěstím bych pak mohla psát do nějakého časopisu, což bylo vždycky mým velkým snem. Možná bych pak v budoucnu mohla vydat knihu a žít s přítelem (budoucím manželem) a dvěma dětmi v malém, hranatém domečku šťastně až do smrti.

Je špatné plánovat? Je špatné věřit v happy end?
Pro mě je a vždycky byla důležitá rodina. Je to zvláštní, že ve svých skoro osmnácti sním o domě a svatbě a dětech (nebojte, plánuju je tak po pětadvacítce) a z nějakého důvodu se hrozně těším, až to všechno nastane. Cítím se, jako bych to všechno mohla žít už teď. Jsou někteří z nás (včetně mě) naprogramováni na budoucnost?
Snad to tedy všechno dobře dopadne.
Život přece může být tak krásný...

Andrzej Kotański
"Canto"
Člověk by neměl strávit život v práci
protože je to hřích
Bůh nám dal Paříž, Benátky,
secesní architekturu, hodinky
i hodiny Art deco
dal nám lesní jahody
zamlžený svit za oknem kavárny
obchody
dal nám Tomáše Manna a také Prousta
a také vřesoviště v Irsku
navíc vymyslel biliard a teenagerky
a tisíc jiných věcí
jako vodopády, Božskou komedii,
cíga, Rilkovy básně,
ulice lemované stromy
na jihu, americké
automobily ze čtyřicátých let,
pera Mont Blanc, průvodce
po Grenadě a taky
Koňaky, Giny, Whisky i Bordeaux,
a to určitě ne proto,
abych seděl
osm hodin denně
v práci
jako nějaký čurák.

Sebereflexe

4. ledna 2017 v 8:40 | Kira
Znáte ten pocit, když se chováte totálně pitomě a pak začnete pochybovat o vlastní existenci? "Jsem to fakt já? Kde se to ve mně bere?"

Přestože jsem začala poněkud novoročně, článek "Nový rok, nové já" ode mě nečekejte. Nový rok pro mě znamená dvě věci: neustálé škrtání datumů a leden narvaný tolika testy, že předem začnete myslet na to, čím a jak zapálíte vysvědčení. Já už jsem se z myšlení typu "proboha, já nemám vyznamenání" dávno dostala a katastrofální známky z matiky a fyziky beru zkrátka jako něco, co se musí chtě nechtě překousnout.

Odmala o sobě pár věcí vím: že jsem nemotorná, že si všechno moc beru k srdci; že jsem citlivá a brečím, kdy a kde se mi zachce. Jakmile jsem se ale ocitla v bludném kruhu, který teď žiji (jdu spát pozdě, odpoledne jsem unavená, ale musím dělat věci do školy, tak je dělám dlouho a jdu spát pozdě), pozoruji na sobě změny, které mě znepokojují.

Často mi dělá problém se ovládat. Moje babička tvrdí, že by v sobě člověk neměl držet vztek, jinak si to tělo pěkně odnese. Přesvědčena tímto tvrzením ale vybuchuji tak mocně, že tím pokaždé působím nukleární katastrofu. Vduchu se vidím, jak beru první předmět a danou osobu horečně mlátím, načež vyděšena vlastní představou pociťuji zklamání a zarmoucení nad sebou samotnou. Následovně začnu přemýšlet nad tím, jestli se mě nezačnou všichni bát, a rýpavý hlas v mé hlavě začne posměšně tvrdit, že mě všichni opustí, protože jsem vzteklá megera.

Zajímá mě, jak lidé zvládají vztek? Jak ho zvládnu já?
Představa, že začnu uprostřed hádky s někým meditovat a dělat mmmmmmm nebo po vzoru Marcelky z Comebacku "mmmm, vítr odvanee", mi ovšem přijde absurdní - bohužel nejsem natolik duševně povznesena.
Doufám tedy, že mi strýček Google poradí. Přinejhorším se moji nejbližší zásobí koňskou dávkou sedativ, aby byl život se mnou bezpečnější.

A jak zvládáte vztek vy?
PS. Slibuji, že se zase k blogování dokopu.
Mějte se krásně!
Vaše Kira

Líná a unavená

30. listopadu 2016 v 18:35 | Kira
Obrovský vločky se snáší na tvrdou zem a marně se snažím zahřát plamínky svíček. Zimu jsem měla ráda jako dítě. Běhala jsem po zahradě, stavěla sněhuláky a hleděla do nebe a nevnímala, jak zima dokáže být melancholicky temná.

Teď ale cítím, jak mě to pomalu požírá. Sama o sobě se cítím v pořádku. Víceméně jsem si vylepšila známky, ale místo strachu o prospěch se dostavil strach z budoucnosti. Je to směšný, ale když tak začnu přemýšlet nad tím, co "umím", připadá mi, že nemám uplatnění. Moje přemýšlení o budoucnosti vždycky skončí pláčem v klubíčku s tím, že nemám budoucnost. Punkerka jak trám.

Nejsem ve svý kůži, naopak jsem na sebe permanentně naštvaná, protože se neučím, nic nedělám a pořád bych jen spala. Taky jste tak chronicky líní? Pořád se snažím dokopat k nějaké změně, ale jako by moje vůle zhoubovatěla a scvrkla se v bídnou kuličku, která mě ráno sotva vytáhne z postele.
Nejsem nešťastná, jen na sebe vůbec nejsem pyšná.

Poslední dobou jsou ale nešťastní lidé kolem mě. Co je horší, přijde mi, že jsem ztratila svou utěšovací schopnost a nemám co říct. Jako bych vůbec nebyla schopna přemýšlet, o tom, jak blekotám, nemluvě. Rozpadám se?
Můj kamarád se Salvadoru mi volá a povídá mi o tom, že ho nebaví žít. Další kamarád má sebevražedný choutky.

Chtěla bych obejmout všechny osamělý duše a dát jim tolik lásky, kolik je potřeba. Rozesmát všechny smutný, ukázat cestu ztraceným, pomoct najít smysl těm , kteří ho už přestali hledat. Chtěla bych být mnohem, mnohem lepší, než jsem teď.

Našla jsem si malou brigádu, ze které mi velmi nepravděpodobně přijdou peníze včas, abych mohla dokoupit dárky. Na předávání dárků se mi líbí to, jak pozorný dárek můžete někomu sehnat. Stačí poslouchat, o čem člověk mluví, a dokážete vymyslet něco neobyčejného. Je to můj první krok ke změně mýho lenivýho, unavenýho já.

Kira zase startuje, a snad to jen tak nevzdá.
Mějte se nádherně,
Vaše Kira

Utop mě, zastřel mě, miluj mě

31. října 2016 v 12:19 | Kira
Prázdniny jsou opět pryč a já se momentálně raduji na hodině matematiky, jelikož mi vychází čistá čtyřka. To poznáte, když je někdo na gymplu; radost mu udělá už jen to, že nepropadá. Ach, kde jsou ty doby, kdy se učila malá násobilka a já měla ještě daleko ke své první pětce...

Když se ohlédnu za prázdninami, nemohla bych být spokojenější. Mám konečně zkrácené vlasy, takže nemusím každé ráno obětovat půlku hlavy, abych se učesala a nevypadala jako nový přírůstek do řad bezdomovců.
Jinak jsem se převážně válela, dospávala deficit a neustále jsem něco jedla.
A taky jsem jela do Varů.

Navštívit svého milého a jeho rodinu jsem chtěla už delší dobu , ale teprve teď byl dostatek času a financí. Nakoupila jsem dárky, upekla jsem brownies a s obrovskou a těžkou kabelkou jsem jela s mamkou do Prahy. Tam jsem naházela všechny zbytečný drobáky do kasičky ("Přispějte na vzácné stromy") a k večeru jsem byla na místě.
Řeknu vám, není nic krásnějšího, než když si s někým sednete a všechna nervozita z vás prostě spadne. Tak úžasnou rodinu poznáte jen zřídkakdy.

Mimochodem, byli jsme na střelnici a já střílela z pistole! DOOPRAVDY! Abych vám to přiblížila; když jste vevnitř, dělá to hroznej hluk, takže bez těch ohlušovacích sluchátek asi umřete, když nejste zvyklí. Když mi podali zbraň a já celá rozklepaná pomalu mačkala spoušť, přemýšlela jsem, jaký to bude pocit. Vystřelila jsem, hodně to cuklo. Nebylo to jako ve filmech, kde dělají pif pif s lehkostí a elegancí. Vystřílela jsem si 12 nábojů a musím říct, že to byl fakt zážitek a byla jsem moc vděčná, že jsme tam byli.

Když dojde na loučení, totálně se sesypu. Výjimkou nebyla ani neděle a já téměř celou hodinu před odjezdem probrečela. Když jsem celá usoplená nastoupila do autobusu, spořádala jsem asi čtyři čokoládový tyčinky a slzy mi vydržely až do Prahy. Když jsem dorazila domů, mamka mě přivítala větou: "Nezlob se na bráchu, ale utopil ti notebook."

Ach. Radši to ani nebudu komentovat.

Teď jen zbývá přežit pondělí. Zastávám totiž Garfieldův názor.
Mějte se krásně!
Vaše Kira

Skoro nevěsta

27. října 2016 v 22:54 | Kira
Jak asi pár z vás ví, chodím do tanečních a věneček se rychle blíží. Pamatuji si, jak jsem se před rokem smála nejlepší kamarádce, když X měsíců před začátkem tanečních celá její třída vyšilovala, zatímco já byla vesele lhostejná až do dne první lekce.
Proto mě moc nepotěšilo, když jsem se nedávno kamarádce pochlubila, že jdu na zkoušku šatů, které si vezmu na věneček.
"Cha, to brzo." poznamenala svým typicky sarkastickým hlasem, který mě vždycky dokáže perfektně vytočit.
Zjistila jsem tedy, že shánět si šaty dva měsíce před věnečkem je jako snažit se vyklepat z krabice poslední kapky pomerančovýho džusu. Je to marný.
V salónu mi řekli, že už jsou šaty na tenhle termín "hodně rozebraný" a že budeme muset "vybírat krémovější barvy". Představila jsem si sama sebe, jak se ploužím po parketu v šatech barvy paštiky a nadávám sama sobě, že jsem je nezačala hledat včas. Po depresi z toho, že budu mít hnusný šaty, jsem si řekla, že pokud opravdu nebude na výběr, sáhnu po něčem odvážnějším.
V hlavě se mi odehrál scénář toho, jak v rudých šatech vtrhnu na parket, zatímco se na mě strhnou světla všech reflektorů a muži budou z mé oslnivé krásy sbírat čelisti z podlahy. Ha ha.
Když jsme přišli, opravdu nebylo moc na výběr. Pro jistotu jsem poprosila o to, abych si mohla zkusit ty červené šaty z výlohy, načež jsem byla opravena, že jsou skořicové. Jako první jsem si zkusila krásné bílé šaty.
"Ale já nechci bejt mainstream." mlela jsem tu svou, zatímco mi paní šněrovala šaty. Po chvíli na mně konečně korzet držel a já vyšla z kabinky.
"Ještě před chvílí to bylo takový malý miminko…" řekla mamka se slzami v očích a mě to přišlo hrozně roztomilý. Když jsem se viděla v zrcadle, chuť se lišit rázem zmizela. Měla jsem vybráno.
"Jako nevěsta…" řekl kdosi z personálu a já se musela usmát. Jako by mi četli myšlenky…


Podivíni kolem nás

22. října 2016 v 18:03 | Kira
Venku prší a moc ráda bych napsala, že piju čaj, aby to znělo poeticky, ale jsem moc líná na to ho udělat.
Dnes jsem jela s bráškou do KFC, protože jsme hříšní vyznavači kuřat a ani jeden z nás netloustne (úžasná kombinace).
Nastoupili jsme do tramvaje a po nějaké době přišli i dva muži, z nichž jeden vyznával životní směr "nemám sluchátka, ale i tak budu poslouchat hudbu".
Sice jsem už dávno vyrostla z věku, kdy jsem všechno, co jsem neposlouchala, hejtovala, ale i tak stále existují hudební styly, které mi vůbec nesedí. To, co vycházelo z telefonu onoho člověka do té skupiny bezesporu patřilo.
Nedokážu ten styl popsat. Je to něco, co žádný nástroj není schopný vyluzovat a pořád se to opakuje, jako kdyby vám tím chtěli vymít mozek. Je nutné podotknout, že tramvaj byla plná důchodců.
"Nemáte sluchátka?" zeptal se někdo velmi unaveným a viditelně otráveným hlasem.
"Nemam." odvětil DJ nezaujatě.
"On je na pauze!" zastal se svého kolegy druhý a zbytek jízdy jsme opět poslouchali ten hudební klenot, ovšem lehce ztišený.

Když jsme s bráškou vyšli z tramvaje, shodli jsme se na tom, že pouštět hudbu v dopravních prostředcích je hodně neohleduplný čin, zvlášť, když nemáte hudební vkus nebo alespoň trochu empatie.
Konečně jsme prošli dveřmi KFC a když jsme se dostali k pokladně, známá dvojice tam stála a jejich show zněla tentokrát "na plný pecky". Dívky u pokladen zadržovaly smích a s nervózními úsměvy se přes hlasitou hudbu snažily domluvit s těmito dvěma muži, kteří byli nejspíš cizinci, jelikož jim svá přání ukazovali na prstech.
Když si objednali, byli nejspíš tak potěšeni, že už nepotřebovali hudební podkres.
Já a můj bráška jsme si velmi oddechli.

Využili jsme toho, že jsme ve větším městě a rovnou jsem koupila dárek k bráškovým nadcházejícím narozeninám. Po tom, co jsem mu ho předala, jsem si vzpomněla, že ještě potřebuju jednu věc v obchodě. Když jsem zaplatila, bráchovi jsem podala kytku, kterou jsem koupila, dávala jsem si věci do peněženky a začala jsem odcházet, protože jsem instinktivně počítala s tím, že mi brácha tu věc vezme. On ale pořád tahal s sebou kelímek z KFC a tu moji kytku. Po chvíli slyším od pokladny:
"To není naše."
"Tak čí to je?" Polil mě ledový pot.
"SLEČNOOOOO!"
Proboha.
Všechny ty prodavačky a možná i celá ta fronta se začala hrozně smát a já se celá rudá vydala zpátky k pokladně, můj brácha neobratně za mnou, abych si vyzvedla svůj nákup a dva kamiony potupy. Pak jsem se ladně zrychleným krokem vydala pryč z obchodu.
"Co jee?"
"JDEME." řekla jsem chladně a doufala jsem, že se přestanou smát.
Když jsem se venku dostatečně uklidnila a přestala se červenat, rozhodli jsme se, že pojedeme domů.

V tramvaji jsme si stoupli ke dveřím a za námi se ze skupinky zajímavých existencí ozývaly zajímavé zvuky. Brácha zadržoval smích a já se snažila identifikovat zpěv daného mladíka, neboť zprvu to znělo trochu jako jódlování, v další chvíli jako pokus o indickou hudbu. Pro jistotu jsem se snažila vytěsnit tento jev a místo toho jsem jen hleděla z okna. Po chvíli tato skupinka vystoupila a když se tramvaj rozjela, naskytl se mi pohled na pěvce a jeho věrné následovníky.
Měl hrozně zvláštní obličej, takový podivně široký, a jak jsem si ho tak prohlížela, všiml si mého pohledu.
"Ahoooj lááááááááááááásko!" zvolal a mlaskl rty.
Tramvaj díkybohu zrychlila.
"Kdo to byl?" zeptal se udiveně bratr.
"Kdybych věděla.."

Taneční: Jak jsem přišla o iluze

9. října 2016 v 16:29 | Kira
Myslím, že vás radši ušetřím omluv za to, že jsem posledních pár měsíců skoro nepsala a přejdu k článku. Víte, občas se prostě stane, že na něco zapomenete jako na starou svačinu v batohu a vzpomenete si na ni teprve potom, co tašce narostou nožičky a vy ji s křikem a kolíčkem na nose naháníte po bytě s koštětem v ruce. Chystám se tedy svůj prohřešek napravit a znovu se vrhnout do psaní. Přeci jen je blog něco jako moje dítě a nesmím ho zanedbávat.

Kdysi dávno jsem chodila na břišní tance. Krom toho, že jsem nikdy nebyla pohybově nadaná, mi břišní docela šly. Možná, že o tom někdy napíšu samostatný článek a ukážu vám moji příšernou fotku v kostýmu. Ale jen možná!
Zkrátka a dobře jsem se rozhodla, že v životě občas nadejdou momenty, kdy se základní dovednost tance bude hodit. Přeci jen, až nastane má svatba a dojde na první tanec ženicha s nevěstou, nevím, zda by maminky a babičky ronily slzy nad tím, když bychom na parketu předvedli makarénu nebo kuřecí taneček.

Do tanečních jsem šla bez partnera a bez očekávání. Když jsme se tedy všichni usadili a nám dívkám se naskytl pohled na dav kluků v oblecích (neboli roztomilá tučňáčí armáda), došlo mi, že se mi to opravdu nezdá a že jsem odkázána jen na to, zda někdo přijde a zachrání mě. Jako by mistr věděl, nad čím přemýšlím, vyhlásil pánskou volenku a kluci se rozeběhli na lov partnerek. V ten moment se mi vybavil výrok tučňáků z animáku Madagaskar - "Smát se a mávat, hoši." a upřímně jsem doufala, že si mě nevybere někdo o hlavu menší, než jsem já. Naštěstí pro mě přišel dosti vysoký mladík na to, abych se při tancích necítila jako muž já - přeci jen, droboučký partner ve vás probudí jakousi ochranářskou tendenci. Poté proběhl klasický small talk - omluva předem, kdybych to kazila nebo ho zašlápla je v mém případě nezbytná.

Co mě tedy na tanečních překvapilo?

První věc, podpatky. Já se svými 174 centimetry je opravdu nosit nepotřebuji, ale jelikož by žádná slečna ani v těch nejkrásnějších šatech neoslnila lidi na parketu tím, že by tančila v holinkách, jsou jaksi povinné. Hodinu za hodinou jsou moje nohy nuceny si zvykat, ale stále není úplně jednoduché v nich všemožně poskakovat, zvlášť, pokud je váš partner tele, nebo jste tele vy sama. Pak je to dvojnásob vražedná kombinace. Další věcí je, pokud někomu dupnete na nohu. Mně se to povedlo jen dvakrát a nikdy to nebyl můj partner, ale vzhledem k přeplněnému sálu bylo jaksi nemožné nezranit nikoho kolem nebo nevrážet do jiných motajících se dvojic. Pro jistotu si přibalte obvazy a škrtítka, kdyby bylo potřeba amputovat někomu chodidlo po tom, co jste mu ho prošlápli.

Druhá věc, dámská volenka. Když mistr zvolal "dámská volenka!", všichni panáčci mi začali v hlavě ztřeštěně pobíhat, vrážet do sebe a vzájemně se ptát, co teď. Pro holku, co s nikým není domluvená a zároveň se bojí, že na ni nikdo nezbyde, je dámská volenka docela krušný okamžik. Představa, že stojím v koutě a tančím se židlí, zatímco na ni zamilovaně koukám, se mi moc nepozdávala. Vyrazila jsem tedy rovně vpřed, se snahou přes nestabilní podpatky udržet důstojnou chůzi, a nakonec jsem si vzpomněla na kluka, co se mnou při jedné hodině konverzoval a neustále mě rozesmíval. Od té chvíle jsme se vzájemně zachraňovali, až jsem mu nakonec nabídla, zda tuto tradici nezachováme. Díky bohu přijal mou nabídku. Nevím, jestli bych přežila další motání se v davu kluků se snahou najít někoho vyššího, než jsem já.

Třetí věc, polka. To není tanec, to je pekelný kardio. Vždycky, když nám asistenti předvádí tanec s ladností antilopy, vypadá to tak snadně a všechno do sebe zapadá. Potom se postavíte čelem k partnerovi, který pomalu ani neví, za co vás má chytit, řeknete si "to zvládneme", a pak začne hrát ta nejhorší dechovka, kterou jste kdy slyšeli, umcaca, umcaca. V momentě, kdy se tomu začnete smát, vás také samozřejmě mistr pobídne a vy musíte tančit. S partnerem tedy začnete poskakovat s horlivostí jelena v říji a po minutě už z vás teče pot a přemýšlíte nad tím, zda to může být horší. Vtom začne partner vtipkovat, oba se začnete smát a pokud jste to nekazili doteď, zaručím vám, že v tento moment to začne. Mistr milým hlasem řekne "Máte se u tance přeci uvolnit!" a já si představím, jak odkopávám lodičky někam na druhý konec sálu a spokojeně odcházím domů. Pokud máte štěstí jako já a váš partner vás díky dobrým reflexům zachraňuje od bolestivých srážek, můžete si být jisti, že odejdete jen s malými následky. Pokud se v půlce písně s partnerem rozbrečíte a nebudete moct dál, nezoufejte. Máte na to právo.

Čtvrtá věc, vpravo? Vlevo?
Je jedno, jestli propadáte, nebo jste novodobý génius, ale kroky si prostě plést budete. Někteří to řeší tím, že celou dobu koukají do země na nohy, jiní si nahlas či potichu opakují, další počítají. A na některé nemá vliv nic. Občas dojde k osvícení obou partnerů a chvíli se daří, dokud do vás někdo nekopne, nebo nemusíte prudce změnit směr. V mém případě se opět začnu smát narážkám partnera a pak už jen tančíme za mého "promiň, zase jsem to zkazila."
Vtipné je, že při nějakém z tanců (nechtějte po mě vědět kterém) musí k sobě být partneři přitisknuti. Samo o sobě to tak složité není, když se díváte na vzorovou dvojici, jak plachtí sálem, ale když jste dívka a pokusíte se dodržet zadání, kluk pak většinou začne motat nohy. Ve školce nás ty strany měli naučit líp.

Pátá věc: Stejně vám přijde, že nic neumíte.
Jste nervózní z každé hodiny a když někdo zmíní název tance, nedokážete si ho s žádnými kroky spojit? Nezoufejte, já taky ne. Když se takhle vracíte domů, zatímco vaše chodidla zpívají labutí píseň, jste hladoví, zpocení a vyčerpaní, a přemýšlíte, jestli vůbec stálo za to platit tolik peněz za něco, co jste zatím očividně moc nepobrali. Neztrácejte naději! Dokud taneční neskončily, čeká vás ještě mnoho překvapení a příjemných zvratů! (Až na ty amputace. Na to si dejte pozor.)
A pokud se naopak cítíte, že tancujete dobře, gratuluji! Nenechte si to nikým vzít!

Co se týče mě, v úterý mě čeká první prodloužená. Nejsem nervózní, jen přemýšlím, jak se do sálu nacpou lidé téměř ze dvou lekcí a k tomu jejich pyšní rodiče. Přinejhorším si nechám narůst křídla a zdejchnu se. Přeci jen, vždyť zase o tolik nejde.

Mějte se krásně!
Vaše Kira

A už propadám!

10. září 2016 v 15:18 | Kira
Zrovna, když jsem kreslila životní cyklus zelené řasy, v sobotu, kdy se lidé schází a užívají si volného dne mi došlo, že nemám kamarády.

Řekla bych, že vám dlužím shrnutí posledních dní; zvlášť, když pro mě škola většinou představuje studnici nápadů a nových příběhů. Vy, co sem chodíte častěji, asi víte, jak jsem se těšila na to, až budu moct zase trapasit mezi lidmi a neprospat polovinu dne v posteli, zatímco mají ostatní mnohem lepší věci na práci. Moje nová třída mě moc překvapila - jsou vstřícní, nekonfliktní a o hodinách se chovají jako civilizovaná stvoření - víte, jak krásný je to pocit?
Třídní profesor také nezklamal, neboť tasí jednu hlášku za druhou a musím se opravdu snažit, abych se nesmála nad limit. Co se týče dalších profesorů, jsem nadšená, hlavně co se týče našeho češtináře, protože zvedá daný předmět na úplně jiný level. Řekli byste si, jo, všechno je perfektní.

BYLO.

Můj první pohovor

30. srpna 2016 v 12:02 | Kira
Vlastně ani nevím, jak se mi podařilo neukoktat se k věčnému zahanbení.
Usiluji o brigádu hostesky, peníze navíc se vždycky hodí a finanční nezávislost na rodičích zní ještě líp. Přeci jen, v jistém věku už člověku (většinou) přijde blbé chodit k rodičům se slovy "potřebuju peníze/nemáš stovku?/dostanu kapesný?"

Po noci, kdy jsem nemohla usnout, mě budík úspěšně probudil v 5:30. Přísahám, že bych v tu chvíli dala ledvinu a dva litry krve za to, abych mohla ještě spát. Musela jsem vstát hodně brzy, jelikož jsem po ránu zvláštním způsobem zpomalená. Stihla jsem do sebe dokonce i hodit čaj a v 7 hodin jsem už nastupovala do tramvaje.

Nastal první problém. Automat v mém vagónu nebral padesátikoruny. Začala jsem se potupně vyptávat cestujících, jestli nemají drobné za padesát, až se ozval příjemný hlas sympatické dívky, která mi dala peníze se slovy, že jí to vrátím, když se třeba zase někdy potkáme. Polovinu cesty jsem jí děkovala (není nic krásnějšího, než obnovení víry v lidstvo) a dvacet minut před časem pohovoru jsem už stála před budovou.

Kupodivu jsem nebyla vůbec nervózní, popravdě jsem se tam docela těšila. Když mi ale otevřela nádherná paní, vyvedlo mě to z míry, a ani vlastně nevím proč. Byla tak profesionální. Posadila jsem se v její čisté a útulné kanceláři, podali jsme si ruce a než jsem se nadála, odcházela jsem.
Zítra tam jdu zas, prý si mě trochu prozkouší. Nevím, z čeho jsem na nervy víc, jestli z toho, že nevím, co mám čekat, nebo to, že jsem toho ze sebe nedostala tolik, kolik jsem chtěla. To, že tam znovu jdu, ale beru jako dobré znamení.

Mám takovou radost!
Možná budu mít práci!
Budu částečně nezávislá!
Budu si moct konečně koupit noční stolek!

A víte co, jsem na sebe vlastně celkem pyšná. Docela mi to slušelo, i přes odpor jsem na sebe dokázala napatlat řasenku, přišla jsem včas, nekoktala jsem, nezakopla jsem, nezačal mi zvonit mobil, a pozvali mě na další den.
Pomalu ale jistě mířím do světa dospělých.
Přeci jen, v sobotu mi bude 17.

Přejte mi zítra štěstí!
Vaše Kira

Tři hodiny třicet tři minut ráno

26. srpna 2016 v 3:33 | Kira
Nemůžu usnout a je to svým způsobem krásný. Sedím v okně a užívám si částečný výhled na hvězdy. Nebe je tak nádherné, až mě trochu bolí, že vám ho nemůžu ukázat a před zraky vám vyskládat všechny galaxie. Balancuju na parapetu a užívám si vůni nočního vzduchu. Je v ní všechno, po čem obyčejný snílek touží; padající hvězdy, náznak lesa a budoucnost schoulená někde v přítmí pouliční lampy.


Taková ta vysmátá trojice

18. srpna 2016 v 16:53 | Kira
Chtěla bych se s vámi podělit o jednu konkrétní příhodu, která se mi stala, když jsem letos v létě konečně potkala mého nejlepšího kamaráda (Madame Luc) a jeho neteř, úžasnou a roztomilou Meecandu. Byl to vskutku den plný zážitků, nepamatuji si, že bych se s někým tak nasmála, jako s touhle dvojicí. Utratili jsme neskutečnou částku v KFC, nesčetněkrát jsme se ztrapnili a udělali jsme tolik strašných fotek, že mě budou do smrti strašit.
A teď k té příhodě. Když jsme skončili s fotkami u koule (řidiči projíždějících aut měli jistě problém soustředit se na vozovku), rozhodla jsem se, že jim ukážu park, usadíme se na lavičku a budeme si prostě povídat. Za hlasitých výbuchů smíchu jsme se konečně dostali k lavičce ve stínu a usadili se.
Po pár neúspěšných pokusech udělat hezkou fotku jsem si všimla, že okolo parku prochází policisté, a upozornila jsem na to zbylé osazenstvo lavičky (přece jenom, muži v uniformách, chápete). Policisté se zprvu vydali po pěšině, která směřovala pryč z parku, a když jsme na ně po chvilce zapomněli, všimli jsme si, že míří k nám.

Při pohledu na jejich ošacení a kamenné výrazy mi došlo, že nám asi nikdo nechtěl udělat radost pánským striptýzem, a tak jsem je slušně pozdravila, když se ocitli před námi.
Páni policajti se ovšem zastavili a s pohledy "zatýkáme vás za vyvraždění půlky zeměkoule" se nás ptali na užívání návykových látek. Lehce jsem se polekala - že by je na nás někdo zavolal? Vždyť jsme takový bordel nedělali.. nebo ano?
Odpověděli jsme, že nic neužíváme, načež odvětili, že drogami myslí TAKY MARIHUANU, jako kdybychom před sebou měli konopný sad a z vlasů nám trčely zelené listy.

Když uplynulo pár okamžiků a policisté stále kupodivu nedostali doznání, že jsme totálně sjetí, rozhodli se nám zkontrolovat doklady (a to už nás úsměvy přešly), vytáhla jsem kartičku zdravotní pojišťovny, jelikož občanku díky svému umění ji ztrácet s sebou raději nenosím. Přeci jenom, kartička z jógy by jim toho řekla míň. Nadšení zrovna neprojevili, a tak nám řekli, že by si rádi prohlédli naše věci.
V ten moment mě popadl čirý vztek. Já, jeden z největších slušňáků (uznávám, že za sebou mám pár věcí, na které nejsem zrovna hrdá, ale tím větší mám k alkoholu a podobným věcem odpor - viz článek) musím ukazovat policistům kabelku, jestli v ní neschraňuju nějakou tu Becherovku, pašovaného papouška z Brazílie nebo pervitinovou manufakturu. Výborně.

Agresivně jsem otevřela kabelku (nejvyšší a nejpohlednější policista se nade mnou sklonil) a postupně jsem začala vyndávat všechny věci - parfém, sluchátka, peněženku, a aby bylo skutečně vidět, že dále neukrývám něco podezřelého, otevřela jsem kabelku natolik, že kdyby uměla mluvit, nejspíš by křičela, že ji trhám vejpůl.
Stále se mu to ale zdálo málo a ukázal na vnitřní kapsičku na zip. S klidem buddhisty jsem otevřela vnitřní kapsičku, roztáhla ji a pronesla "A tady mám vložky."

Madame s Meecandou chytili záchvat smíchu, hezký policista s výrazem "dobře, tohle jsem nemusel vědět" odstoupil a já sledovala svoje kamarády, jak musí své nacpané batohy věc po věci vytahovat.

"Tady mám inhalátor, to mám na astma. A tady mám druhej inhalátor." Záchvat smíchu.
"No a tady mám rozdrobenou bábovku." Další záchvat smíchu. Policisté si stále drželi poker face.

Po důkladné prohlídce (divím se, že nás ještě neosahali) se s námi rozloučili a odešli, odkud přišli. Vtipné je, že cestou minuli dva kouřící puberťáky. Chvíli jsme seděli, zírali do prázdna a přemýšleli, jak se to vlastně seběhlo. Když jsme informovali rodinné příslušníky o tom, že jsme byli označeni za feťáky, tak jsme se na sebe smutně podívali.

"To opravdu vypadáme jako feťáci?"
"Tohle je urážka na cti!"
"Asi za to můžou moje vlasy." řekl Madame.
"Jo, můžou!" pronesly jsme s Meecandou a rozesmály se.


Po nějaké době z nás smutek z toho ošklivého nařčení opadl a vydali jsme se hlouběji do města, abychom stihli více trapasů a praštěných fotek. Myslím, že tahle zkušenost udělala ten den ještě nezapomenutelnějším, a musím uznat, že to byl snad nejlepší zážitek mých prázdnin. (A vůbec se sama sobě nedivím, že jsem brečela, když odjížděli)


"Bože, já jí držím za prso... panebože, a teď i za druhý! Éééé!"
(autentický citát Madame Luc při pořizování této fotografie)

Nejlepší přátelé jsou ti, kteří tě vždycky podrží.
Meecando, Madame, jsem šťastná, že vás mám! ♥

Vaše Kira

Za trochu lásky..

11. srpna 2016 v 17:35 | Kira
Víte, co se říká o romantických filmech a pornu? Že obojí u nás vytváří iluze, že nás potká něco podobného...

Sedím tu nad sklenicí Nutelly a potřebuju si vylít srdíčko. Je jedenáctého a prázdniny se chýlí ke konci. HURÁ! Zjistila jsem, že už přestávám mít ráda léto a tíhnu k ranému podzimu. Asi to bude mými narozeninami, ale začátek podzimu mi připadá takový vřelejší, než náružné, upocené léto. Ten podzim, kdy už večer začíná být zima, jakmile zapadá slunce a na vás padne stín. Nutí vás to zamilovat se. Zamilovat se do ranní rosy, která občas přechází v jinovatku, do listí, které září barvami, do oranžových paprsků, které působí, jako by slunce už nikdy nemělo vyjít. Nutí vás to vyjít ven a užít si tu vřelost, dokud nevyprchá úplně.

Cítím se fajn. Ale i tak je tu něco, co chybí, a vždycky chybělo.

Kulinářsky (ne)talentovaná

5. srpna 2016 v 17:42 | Kira
Pamatujete si na postavu Susan Meyerové ze Zoufalých manželek? Žena, která se vždycky dostane do nějakého trapasu či průšvihu, ale přesto zůstává neodolatelně roztomilá. A hlavně: neumí vařit. Přesto, že jsem už tak nějak přijala fakt, že jsem Susan Meyerová s přídavkem Bridget Jonesové, rozhodně nejsem beznadějná, co se týče vaření.
Nechci být jako ty ženské, co v pětadvaceti vaří příteli párky a čínské polívky z pytlíku. Pochybuji, že bych kdy byla schopná osmichodových večeří, zatímco by mi za ramenem souhlasně mručel Gordon Ramsay, ale moc bych si přála něco uvařit a sledovat, jak jídlo mizí z talířů za hlasitých projevů spokojenosti.

Rozhodla jsem se upéct cookies podle tohoto receptu, který mi doporučila kamarádka.
Víte, možná už znám pár důvodů, proč ze mě nikdy nebude kulinářská hvězda. Zaprvé, při vaření dokážu zaneřádit polovinu kuchyně, včetně lžiček, mističek, stěrek, prkýnek a podobného náčiní, a do úklidu se mi nikdy ani za mák nechce.
Zadruhé, jsem docela netrpělivá, a každému dojde, že to společně s vařením nejde k sobě. Já bych nejradši měla všechno hned teď, víte. Zatřetí, jsem zapomnělivá, a začtvrté, jsem roztržitá. Shrňme si to, jsem zkrátka Susan/Bridget v jedné osobě.

Díky mé zapomnětlivosti mi samozřejmě vypadlo vyndat včas máslo, aby mělo pokojovou teplotu, a jelikož musím mít všechno hned teď, rozhodla jsem se ho zkrátka zpracovat vidličkou. Jak jsem se ale zabrala do rozmačkávání tvrdého másla, vypadlo mi, že potřebuji necelou polovinu. Šťastně jsem tedy patlala máslo, přidala cukr a sypkou směs, čokoládu, a jala se klást těsto na plech a šup s ním do trouby. Zatímco jsem čekala u Simpsonových a představovala si, jak asi budou sušenky chutnat, zapípala trouba a já přiběhla, abych byla svědkem tohoto. Asi chápete, kdy mi došlo, že to máslo nemělo být celé.


V tu chvíli se mi svět zhroutil a s hysterickým smíchem (protože brečet v tu chvíli nešlo) jsem kamarádce na otázku jak se povedly odpověděla Fuck my life!
Ohlodala jsem upečené okraje, vůně toho zatraceného másla se nesla celým domem a já pak s lítostí tu obrovskou nacucanou sušenku srolovala a vyhodila do koše. Tak k mým prvním cookies.
Druhou polovinu těsta jsem po tom krutém zjištění zkusila zachránit moukou a cukry, ale sušenky se rozhodly, že se milují i přes překážky v podobě přísad, které by původní smysl toho receptu mohly zachránit, a znova se roztekly tak, že bych je mohla použít místo slunečníku. Ach jo.

Momentálně se sbírám z pochmurné nálady a říkám si, že se to stává. I ten Ramsay někde začinal. Sice ze mě nikdy nebude kulinární génius nebo skvělá cukrářka, o čemž jsem tolik v dětství snila, ale přesto, že to se mnou božský bude mít asi nějakou dobu těžký, slibuju, že jednoho dne svým vařením všem vytřu zrak. I když to asi bude chvíli trvat.

Nikdy to nevzdávejte, ani já se nezastavuji!
Mám vás ráda,
vaše Susan/Bridget/...Kira

Ať už to skončí

2. srpna 2016 v 21:50 | Kira
Zdraví vás Kira a s ní i Depka. Sedíme tu spolu na kraji terasy, ale mrholí jen na mě. Sedím tu s nadějí, že ty drobné kapičky deště slepí mou roztříštěnost. Aspoň na chvíli. Proč nedokážu prostě vydržet nějakou dobu v pohodě?
Nemám ráda prázdniny.
Jsem doma a mám až moc času na to, přemýšlet. Přemýšlím o vysoké škole, přemýšlím o práci a o své budoucnosti. Mám z ní strach. Mám strach z toho, že budu pořád tak ztracená a že zmizí všichni, které miluji. Bojím se, že si nenajdu práci, nebo že na nic nebudu dobrá. Vím, že si myslím a píšu kraviny, když mám depku, ale ona se mnou bohužel tohle dělá. Je jedno, zda optimista, či pesimista, v depce se člověk cítí nemilován a sám. A hlavně já. Začíná pršet. Zmoknu a vrátím se domů. Třeba depka pod záminkou nezmoknout uteče..

Vím, že ráno budu zase v pořádku. Tohle jsou jen ty večerní nálady, kdy se člověku z nepochopitelného důvodu chce padnout do kómatu a nevzbudit se. Kočky ode mě utíkají, když u nich hledám útěchu. Zbylo mi jídlo. Nemůžu se dočkat, až se zbavím puberty. Nemůžu se dočkat, až skončí prázdniny a já nastoupím do nové třídy.

Nemůžu se dočkat, až konečně budu s ním. Jsem tak neskutečně šťastná... Tak snad to tak zůstane.
Nevím, jak vy, ale prázdniny mě už dávno přestaly bavit.
Už aby bylo září <3

(Depko pryč!) a mějte se hezky,
Vaše smutná, ale zamilovaná Kira

Doktor Google

30. července 2016 v 17:09 | Kira
Udělala jsem zásadní životní chybu.
Znáte to, když jste někde na koncertě a naprosto vám hrábne? Začnete "zpívat" (tento zpěv se vyznačuje křikem textu písní a naprostou lhostejností, jelikož vás v tom hluku stejně nikdo neslyší) a jedete, dokud nechrchláte jako po dvaceti letech kouření cigaret. Haha, skvělý.
První týden jsem padla s rýmičkou, kašlíčkem a tak podobně, znáte to.
Sice už uběhly týdny od Rock For People, ale při dnešní uklízecí mánii jsem zjistila, že pořád nemůžu zpívat.

V noci trochu kašlu, a když mluvím, občas musím odkašlat, abych nechraptěla. Určitě jsem tedy smrtelně nemocná.
Pojďme se zeptat strýčka Google! Když jsem konečně zadala něco typu "já kráva si na koncertě vyřvala hlasivky",
vyjely mi všechny možné věci, kam jít do nemocnice, chirurgické zákroky, uzly a uzlíky na hlasivkách. Když témata přešla na rakovinu hlasivek a hrtanu a kdovíčeho, poplašilo mě to a rozhodla jsem se, že sama sebe nejspíš nevyšetřím a budu se modlit, že se to zlepší.

Z mých dnešních pěveckých pokusů mě naneštěstí krk rozbolel stejně, jako tomu bylo po ukončení festivalu. Možná za to může i můj bratr, který mě vždy dokáže tak šíleně vytočit, že jediný způsob, jak ho nezabít, je na něj zařvat a doufat, že dá pokoj. Nezdám se, ale jsem výbušná.

Co se týče ostatních věcí, je to skvělé. Vlastně jedno z nejlepších období v mém životě. Umístila jsem se v literární soutěži na třetím místě s mými básněmi. Dostala jsem se do vysněné třídy s úžasnými lidmi a NEBUDU MUSET MATUROVAT Z MATEMATIKY! ♥ A hlavní věc... jsem šťastná. Našla jsem svého pana X. Nemohla bych být šťastnější!

(Tedy, až na ty hlasivky)
S klidným svědomím ale můžu říct, že jsem se svým životem naprosto spokojená. Teď jen, aby vyšlo vše, co vyjít má.
Děkuji vám všem, co sem chodíte, čtete, komentujete a hvězdičkujete. Jsem šťastná. Jsem šťastná za ty skvělé lidi v mém životě, kamarády, překrásné tragédie, za mou rodinu, naše zvířectvo, (a musím také poděkovat talentované kamarádce za nádherné fotky!)...


Mám vás ráda,
vaše šťastná Kira.

Chodící tragédie

18. července 2016 v 18:42 | Kira
Jakmile se v životě začnu nudit, stane se nevídaná katastrofa. Kira se přeci nesmí nudit!
Ať už jde o můj milostný život, jehož podoba by se dala přiřadit k osobě zmítající se v agonii, nebo jen běžné každodenní věci.

Při procházce k rybníku si moje roztrhaný boty udělaly výlet na dno dvaceticentimetrový kaluže, včera při "menším" psychickém breakdownu jsem si zase ušpinila kalhoty tím, že jsem sebou sekla snad všude, kde to šlo.
Naštěstí, i smůla citlivé puberťačky si občas žádá zásah shůry, a tak jsem v slzách poznala, že pořád existuje dobro. (Pokud to čteš, díky, můj zachránce.)

Kalhoty, které jsem ručně prala ve vaně, mi pak na šňůře podělal pták. Můj život v kostce.

Nebyl by to Deník citlivé puberťačky, kdybych vám tady nevypsala moje citový rozpoložení. Pořád se sbírám ze všech neúspěchů a snažím se to brát s humorem, rýt hubou v hlíně je totiž docela fajn. Jednou totiž vyplivnete všechny kamínky, někdo vás zvedne ze země a vy pochopíte, že všechno mělo svůj smysl.

Držte mi palce. Brzo budu silnější a pak se budu všem těm věcem jen smát.

Sebedestruktivní rozbor starého deníku

11. června 2016 v 0:02 | Kira
Taky občas děláte zvláštní věci, přestože vás vědomě bolí?
Na psaní deníků jsem nikdy nebyla expert, občas jsem na ten svůj kašlala třeba i měsíc a pak jsem si jen matně vzpomínala na události, které byl hřích si nepoznamenat.
Je ale skvělé mít své pocity a zážitky někde sepsané, například když se extrémně nudíte, nebo si jen chcete zaplakat nad tím, s jakými kentaury jste to chodili.

Ani nevím proč, padla na mě nostalgická nálada. A co udělá smutná, osamocená Kira? Začne si číst deník z doby, kdy byla ještě šťastně zadaná.


Pomineme-li, že tento úryvek je ještě z doby před šťastným vztahem, všimněte si, že jsem opravdu poetická duše.


K tomuhle mám takový zvláštní vztah. Jednou jsem seděla v lese a jedna starší paní se psem prošla kolem a chvíli si se mnou povídala. Při cestě zpátky mi donesla čtyřlístek.
Nalepila jsem ho do deníku a jednou jsem ho pak poslala nalepený v dopisu pro mého přítele.
Dokreslila jsem tužkou lístky.
A takhle tu je teď...


Aby tu z toho nebyl herbář, posuneme se dál. Je zvláštní, jak ve vás hezké vzpomínky dokáží probudit radost i žal. Sledovat vztah od křehkých počátků...


...přes chvíle, kdy jste byli šťastni, že máte jeden druhého. Už jen to uvědomění toho, že jste v životě měli někoho, kdo vás zbavil samoty, je zvláštní. Sice z vás vyhnal smutek dřív, než si ve vás stihl vyhlodat cestičky, ale pořád ve vás trocha toho smutku je. A když už tu ten člověk není, je to těžší. Přesto, že víte, že pro vás není ten pravý, stejně vám chybí být milován, a tak beznadějně sbíráte fragmenty starého pouta a každý kousíček prohlížíte pod mikroskopem svých emocí.


Ale všechno jednou končí.


Všechno jednou končí, ale společně s koncem začíná něco nového. Ať už to vypadá beznadějně, nebo ne, chce to se nevzdát. Utřít slzy, zavřít deník a jít přímo za nosem. Teď je teď. Možná se občas vrátíte zpátky, zabrousíte do minulosti a popláčete si nad ní - i já to dělám.


Ale přeci jen, ono to všechno přijde. Ať už se jedná o partnera, přítele, práci, zdraví. Není třeba skákat s pláčem do popelnice. Moje výlevy a depky mě učí jedno: ať už se děje cokoliv, vždycky z toho vyjdeš silnější.

Štěstí zase přijde.
Věřím v to.
Vaše Kira

Jako rozzuřený pes

6. června 2016 v 19:02 | Kira
Kamarádka se mi kdysi svěřila s tím, že když se hádá se svojí mamkou, představí si ji jako zuřivého psa. Ten má v tlamě švihadlo, hází hlavou a ty konce ho mlátí do obličeje, a čím víc ho mlátí, tím je ten pes naštvanější a tím víc s tou hlavou máchá.. a takhle pořád dokola.

Asi tak si po dnešku připadám já. V noci jsem se učila na poznávačku, takže jsem dneska při záživné odpoledce naprosto odpadala. Těšila jsem se, až se po dlouhém dni svalím do postele a budu se dívat na jistý seriál, který vám sice redukuje mozkové buňky, zato se ale člověk může hodit do pohody - a nemusí u toho moc přemýšlet.

Celý den se těším, abych pak zjistila, že můj počítač regulérně umřel. Vždycky to v něm jen tak zabzučí, ale pak se neozve žádné Tuummmmm, jako obvykle. K mému zármutku jsem zjistila, že ta stránka, na níž jsem si předplatila tři měsíce sledování seriálů a filmů, nefunguje na mobilu ani tabletu.

Ležím v posteli, koukám do prázdné obrazovky a přemýšlím, co teď. Rozkousat polštáře? V záchvatu cholerického vzteku dorazit stavkující počítač? Možná si jen vezmu to švihadlo a budu máchat hlavou.

Nevím, jak vy, ale z tohohle jsem vážně zarmoucená.
Haf.

Předprázdninové vypětí

30. května 2016 v 16:20 | Kira
Už jsem ze všeho vysátá. Zrovna sedím na fyzice a nezdá se, že by někdo z nás dával pozor. Venku je dusno, ničím nerušené konverzace se linou celou učebnou a já už myslím na to, jak krásné bude odsud vypadnout s vysvědčením nacpaným v kabelce.

Němečtí profesoři v sobě mají naštěstí více lidskosti, než čeští, a tak se většinou koukáme na jeden film za druhým (a přesto, že ho nesleduji, nepohrdla jsem ani sledováním hokeje místo německého zeměpisu).
Přesto ale nechápu, že se musíme dál učit. Z každého předmětu nám zbývá maximálně jeden test - což by se dalo krásně shrnout v jednom týdnu. Ale ne, pojďme se učit kosti latinsky!

Co se týče školy, není to, že by mi to úplně nepřemýšlelo. Testy zvládám na dvojky a trojky (nikdy jsem nebyla člověk, co bojoval o jedničky, pokud ten předmět zrovna nemiluju), jen ty volnočasové aktivity lehce haprují.

Například vaření. Dám vám cennou radu. Když smažíte slaninu, NEKRÁJEJTE ji na malé čtverečky. Nejdříve se to bude zdát jako fajn řešení do omáčky (Kira se stala autorkou receptu na sýrovou omáčku se slaninou, kterou musí pravidelně vařit), ale postupem času, když se ze slaniny uvolní tuk a ona začne hezky vonět, začnou z pánvičky létat sebevražední atentátníci s úkolem vás zničit. Slanina skáče po celé kuchyni, prskající olej mě pálí do rukou a já vždy vyjeknu jako pes, kterému šlápnete na ocas.
Nakonec to vzdám, vypnu plamen a zjistím, že z původního množství je slaniny na pánvi polovina. Z našeho psa se stává slaninový inspektor.

Jsem i velmi roztržitá. Bohužel. Když si kupuji housku, prodavačka mě musí k pokladně zavolat nejmíň dvakrát. Padají mi věci. Občas vrážím do lidí.
A taky melu kraviny.

Ale počkat, to vlastně vždy.

Nevím, jak vy, ale jsem z toho všeho už unavená. Má finanční situace se taky moc nezlepšila - ale jak ráda řikám: "Peníze zatemňují mysl, a proto je nemám."
Už se zkrátka až moc těším na Rock For People, hromadu jídla a zmrzliny, hvězdné noci, a mnoho krásných setkání.
Jen mi teď držte palce, abych se toho léta dočkala.
Vypadá to, že slanina plánuje pomstu...

Jak "uspět" na schůzce

22. května 2016 v 22:59 | Kira
Proč mi nepíše, abych ho mohla ignorovat?
Ano, drazí přátelé, Kira si zase zadělala na srdcebol. Pozitivní na tom je, že to vždycky přijde a odejde tak rychle, že už snad ani nemám šanci se nad tím trápit.

Kdo ví, čím to bude tentokrát. Pojďme si projít můj krátký seznam jak uspět na rande, inspirovaný mým dnešním odpolednem.

1. Vykašlete se na dopravní prostředky
Chůzí přeci uděláte něco dobrého pro své tělo a navíc se dostanete do přírody, proč byste tedy měli na schůzku jezdit? Mimochodem, když půjdete lesem, usídlí se vám ve vlasech spousta roztomilých potvůrek. Okouzlující!

2. Vybírejte správné jídlo
Až narazíte na nejbližší Kaufland, neváhejte a běžte si se svým protějškem koupit něco k jídlu. Buď vás uchvátí něco ve slevě, nebo si, jako většina lidí v tomhle vedru, koupíte nanuka. V tom případě doporučuji za účelem pobavení druhého praštit hlavou o sklo, zatímco saháte po vytoužené zmrzlině. Rozhodně to rozproudí atmosféru.

3. Jezte kultivovaně
Nebo se o to alespoň pokuste. Když se ovšem nezadaří a jste celí od tvarohového Míši, doporučuji si fleky umýt, abyste pak nevypadali výstředně.

4. Vlasy
Nejlepší je, když necháte vítr, aby si s nimi dělal, co jen chce. Nedivte se ovšem pak, že vypadáte jako Samara - v tom lepším případě. V tom horším čekejte, že se vám vlasy zamotají do rukojeti kabelky nebo do prken plotu a vy pak při snaze je vysvobodit utrpíte značné ztráty. Zbytek vlasů pak vypadá jako předstádium dredů.

5. Řeč těla
Nebojte se vyjádřit své emoce. Zběsile máchejte rukama, zatímco mluvíte, a když jdete vedle něj, snažte se jaksi omylem otřít o jeho ruku - třeba vás za ni chytne. V horším případě čekejte jen to, že v záchvatu artikulace zapomenete na to, jak se chodí, a parádně sebou švihnete.

6. Konverzace
Nevíte, o čem máte mluvit, a trapné ticho se vám už zařezává do mozku? Rozhodně to tak nesmíte nechat! I snaha se cení, proto mluvte jako o život a nehleďte na to, co vypouštíte z pusy. Hlavně, že nemlčíte. Pokud se vašemu partnerovi změní výraz v obličeji k horšímu, nezoufejte. Alespoň víte, že ta vaše náhodně generovaná slova poslouchá. I to se cení!

...

Pokud se někdy budu sama sebe ptát na to, proč jsem ve vztazích tak marná, můj blog poslouží jako černá skříňka. Doufám, že jste se alespoň trochu pobavili.
Vypadá to, že už asi nenapíše...

Retrospektivní výlev náklonnosti

10. května 2016 v 13:06 | Kira
A až při těch maličkostech poznávám, jakou pohromou pro mě vlastně jsi. Když už se člověk konečně odprostí od přitažlivosti tvého bytí, držet se stranou je něco víc než jen pudem sebezáchovy. Míjet tě a vzdalovat se ti jako osamělá kra na rozbouřeném oceánu je cesta proti vlastní touze, ale je to lepší, než se s tebou srazit a klesat dolů při chladné dohře tvého dotyku. Bylo by bláznivé si myslet, že jsem něčím víc, než jen kusem ledu tajícím ve tvé blízkosti. Jsi ničivý žár, který mě hřeje a zabíjí s každou další vteřinou. Co je špatné, líbí se mi to. Když jsi daleko, dokážu poskládat kousky své neúplné duše, ale mrznu ve své vlastní ledové podstatě. Přála bych si být tebou sežehnuta, zcela vymazána ze zemského povrchu, být ušetřena krásným myšlenkám a hloubce tvého hlasu. Přála bych si, aby mě příslib tvé lásky netrápil v mých snech. Miluj mě a nebo mě znič. Tvá přítomnost je mou vysněnou zkázou.

Bolestivá romantika

11. dubna 2016 v 22:50 | Kira
Po zhlédnutí jednoho obzvlášť romantického dílu The Big Bang Theory, následného projetí instagramu, kde mě zaplavily šťastný fotky šťastných dvojic, jsem skončila v posteli, mou věrnou družku mi dělá svíčka a ZakázanÝovoce mi tu hraje šíleně smutnou písničku, že je prej mám nechat odejít.


Upřímně, někdy se strašně ráda hrabu ve starých ranách. Vezmu si mobil a začnu projíždět staré konverzace v messengeru, vytáhnu krabici se vzpomínkami a brečím nad tím, co bylo. Nevím, nad čím roním slzy teď.

Nacházím se opět ve stavu šílenýho pobláznění, až na to, že tohle se odehrálo během jednoho dne, zatímco se obvykle mé spektrum nálad a vášní odehraje v jednom týdnu. Možná je to dobře - zkrátka se na to vykašlu hned teď a aspoň se nebudu dalších šest dní trápit. Že by moje srdce přesedlalo na úsporný režim? Nevím, jestli to brát jako plus, protože projít si kompletní duhou od mánie po depresi není něco, co by člověk zažíval hezky v jednom dni. Však ona si poradí!

Cítila jsem se divně. Mezi lidmi, kteří mě nechápou. (Ano, je vidět, že to píše puberťačka, ale já to myslím jinak) Jak těžké to my, citliví lidé máme. Zvlášť když moc dobře vím, že pokaždé, když se zakoukám, osud se postará o to, abych ho nepotkala znovu, protože jsem zase vzplanula moc rychle. Protože "láska přichází, když ji nejmíň čekáš", blabla, já vím. Ale já vždycky budu čekat. A to je mou oprátkou.

Když nad tím přemýšlím, opravdu mi to všechno chybí. Lidé ve vztahu mají tendenci se ve všem tak hrabat.. je mi z toho vážně do smíchu. Oni mají koho obejmout. Oni ano.
Asi mi to už leze na mozek. Myslím, že půjdu spát. Třeba se na mě ve snu usměje štěstí.

Omlouvám se vám za mou pochmurnou náladu, slibuji, že se dám dokupy. Mám vás moc ráda, dobrou noc.

Vaše lehce ubrečená Kira

Outsider

7. dubna 2016 v 18:09 | Kira
Některý dny byste nejradši vzali, zmačkali a nacpali do koše. Pak ale přijdou ty, které byste společně s tím košem vhodili do rozžhaveného kráteru a následně skočili šipku za ním.
Až na to, že moje šipka končí placákem.

Od jisté smrti mě dělí jen pár metrů a zatimco se vařím ve vlastních myšlenkách, do obličeje mi prskají všechny věci, které dělám špatně. Jsem sobecká. A za všechny lidi na Zemi, to já si zasloužím padat vulkánem, bolestivě se usmažit za všechny hříchy, za lidi, co jsem zranila. To já si zasloužím nic si nezasloužit.


Říkají, že jsem v nejlepším věku. Šestnáct není dobrý věk. Buď jsem na všechno moc mladá, nebo moc stará. Není nic mezi tím. Tápete tímhle prázdnem do doby, dokud vás s příchodem osmnácti nezačnou brát trochu vážně.
Jakmile se ale něco stane, člověk je najednou dospělý.
Dospělý, který je zradil. Zklamal. Je mi to líto.
Ale pak, když se něco řeší, pořád jste "děti, běžte pryč, potřebujeme si o něčem promluvit."

Vždycky můžete zklamat. Vždycky můžete udělat nesnesitelné chyby. Nejste dítě. Nejste dospělý. Nejste nic. Ale zradili jste je, zklamali jste je. Všechny.

Láva ve mně vře a já si na chvíli přeji nebýt. Nedospělá. Předčasně vyspělá. Ta, která nikam nepatří. Vždycky tu budou ty dvě trhliny mezi dětstvím a dospělostí, které vás budou dělit od dění okolo. A oni si potom vyberou, do které z nich vás strčí.

Snad jste měli lepší den, než já.
Vaše špatná a sobecká Kira

Osudové výčitky

2. dubna 2016 v 0:25 | Kira
Pořád Ho nemůžu dostat z hlavy. Má situace je beznadějná. Zoufale se snažím dostat do Jeho přízně, zjistit, zda tam někde hluboko v nitru najde jiskřičku i pro mě - ale vím, že hoří pro tu svou. Já hloupá.
A přitom jsem byla tak blízko.


Možná, že nemáme být spolu. Proč by to jinak osud neustále kazil? Osud.. nebo spíš já. A pak toho hořce lituji.
Budu čekat. Srdečně doufám, že se setkáme. Třeba zjistím, že ty pocity zmizely. Nebo naopak.
Oh, jak mě ničí, že už jsem Tě skoro měla.. kdysi..

Přála bych si z toho nějak vybruslit. Buď zapomenout, odprostit se od toho nejvýjimečnějšího kluka v mém životě; a nebo ho dál milovat. Milovat ho a vědět, že on mi to všechno nikdy neoplatí. Možná.

Ale když spolu mohli být pomilionté Carrie a pan Božský, a jedna dvojice od nás ze třídy se už sjednotila popáté, proč bych to já s Ním nemohla zkusit potřetí?

Nebo mi byl nárok na jeho lásku už nadobro vyčerpán?

Upírský monolog

31. března 2016 v 0:01 | Kira
Každý den přicházím domů a automaticky své bytí přemisťuji do postele, kde po krátké chvíli usnu. Poté se vzbudím v nějakou suprovou noční hodinu (jako je tahle), kdy nemůžu ani zpívat, ani číst (protože je sem šíleně vidět, když se tu svítí), takže Kiře nezbývá nic jiného, než přemýšlet.


V nočních hodinách mi toho projde hlavou hodně. Od úvah o mojí sexuální orientaci až po smutné zjištění, že se už opravdu nedá nic zachránit. Mluvím o Něm. Myslím, že teď už mě ignoruje naschvál, i když se mu to nepodobá. Bude to těžší, než jsem si myslela, zvlášť když si uvědomím, že jsem po celou dobu, co jsme byli od sebe, podvědomě hledala někoho, jako je on.

Možná, že někdy zas budeme spolu. Kdo ví.
Všichni mi neustále říkají, že láska přijde sama. Bohužel, jsem jedinec s neskutečně bídnou trpělivostí, a tak chtivě vyhlížím a to je možná můj problém. Bohužel, jak řekla jedna úžasná osoba, najít chlapa, se kterým si rozumíte a zároveň vás fyzicky přitahuje, je zázrak.

Vždycky mě fascinovalo to, co kluci dělají pro mé kamarádky. Ať se jedná o květiny, dárečky, čokoládu nebo jen maličkosti. Upozorňuji - nejsem materiální dívka. Na to si mě nezískáte. Ovšem, vždycky jsem záviděla tu snahu, kterou vůči ostatním holkám kluci vyvíjejí. Možná v klucích vzbuzuji nějaký zvláštní mechanismus, který vypne veškerou práci navíc a kluk si uvnitř řekne "tak schválně, co ona udělá."

Jsem až moc hodná. Uvědomuji si to a musím si dávat velký pozor, aby mě lidi kvůli tomu nezneužívali. Ale když miluju, miluju silně a intenzivně. Dělám všechno možné pro toho druhého, protože taková zkrátka jsem. Bohužel jsem to ale já, kdo se snaží. Kdybych to jen uměla lépe. Jak jen to sakra ty holky dělají? Já sama se musím držet, abych nedělala věci, které si ostatní pramálo zaslouží.

Například dnes při cestě tramvají jsem poslouchala Never be the same od Red, po delším uvážení (takže tak po třech minutách) jsem se najednou rozhodla, že pro Něj napíšu písničku.

Pro vysvětlení: Napsat někomu písničku byl vždycky můj sen a jen jsem čekala, až najdu někoho, kdo za to bude stát. Přijde mi to nesmírně osobní a romantické a toužila jsem to zkusit.

Opravdu jsem si začala v hlavě promítat, jak si koupím kvalitní mikrofon a nahraju písničku s dojemným a procítěným textem, naučím se kvůli tomu na kytaru, aby to nebyl jen suchý zpěv bez doprovodu a že ji pak hodím na youtube s tím, že ji třeba někdy najde. Shodou okolností 0:)

Kdybyste mě znali, věděli byste, že jsem člověk, co se pro něco dokáže neskutečně nadchnout a následovně docílit zklamání, když to nevyjde nebo to není dle mých představ.
Po nějaké době jsem se začala ptát sama sebe, PROČ bych měla psát písničku někomu, komu nestojím ani za odpověď. Občas zkrátka člověk potřebuje něco, co ho probere, aby pak se sebou nenechal zametat. Ať je to cokoliv. Pro mě je to právě to jedno praštěné zobrazeno.

Třeba se mi taky jednou poštěstí. Určitě ano. Docela často přemýšlím nad tím, kde ten pravý asi je. Kdy se setkáme.

A když nad tím přemýšlím, možná bych přece jen mohla začít s tím učením na kytaru... ❤

Vaše romantická Kira

Žíznivé osamění

27. března 2016 v 23:40 | Kira
Napiš napiš napiš prosím potřebuju tě

Nacházím se ve stavu podivné letargie a nepomohlo mi ani uklízení, kterým často utíkám před svými myšlenkami. Všechno vykonávám jako robot, jehož program už zastaral, a na věci sahám se zvláštním chladem a pohledem rozostřeným do prázdna.

Přijde mi, že čím víc kluků poznávám, tím víc přestávám věřit v to, že potkám někoho, kdo mi bude skutečně rozumět. Spousta lidí v mém věku pije, kouří a fetuje. Je mi to známo a v tomto směru vybočuju z davu, nikým se nenechám ovlivnit, přesto, že to pro mě znamená odloučení od lidí, kteří jsou vlastně docela fajn. Někteří.
Je tolik věcí, které můžou ovlivnit to, jestli si daného člověka pustíme k tělu či nikoliv.
Přijde mi, že se vždycky najde NĚCO, kvůli čemu to nejde.
A jak moc bych chtěla, aby to šlo.

Vím, že lidé kolem mě jsou šťastně zadaní. Chápu, že na mě kvůli tomu kašlou. Láska je láska.
Dobrá, budu ta, na kterou zapomenete a odejdete beze mě. Budu ta, která chodí ze školy sama. Budu ta, která se pod rouškou noci za blikotu vánočních světýlek dívá do stropu a v hlavě si tvoří seznam věcí, které by s někým chtěla zažít. Budu ta, která hned po setmění vzhlíží k obloze a hledá hvězdy. Ta, která si ze všeho nejvíc přeje jen jediné - aby ji měl někdo rád.

A přesto, že jsem trochu jiná od ostatních holek a moje touhy jsou občas odlišné (a díky tomu se dokážu s kluky bavit o docela sprostých věcech s naprostým klidem, na což nejsem zrovna pyšná) a několikrát to dokázalo ovlivnit mé chování i má rozhodnutí. Dokonce i tuhle mou temnou stránku klidní ta touha být něčí.

Vždycky jsem do vztahu dala všechno. Vždycky jsem to byla já, kdo se snažil, posílal milostné dopisy, psal zamilované básně ve dvě hodiny ráno. Byla jsem to já. Ale nikdy se mi to nevrátilo. Vždycky jsem nakonec skončila jako ta, která doufá v nějaký náznak něhy nebo náklonnosti a nakonec skončí promrzlá na autobusové zastávce, slzy prozářené podsvícením reklamního poutače.

Vždycky k sobě někoho pustím tak šíleně blízko (s nadějí že mě bude milovat) a on mi vyrve srdce z těla a chvíli si s ním hraje. Pak ho vloží zpátky a rychle uteče. A já, jako vlak, jedu dál. Nezastavuju. Mezi zastávkami se hojím a pak mě každá vykolejí. Jsem jako šílený rychlík řítící se vstříc zkáze.

Ptala jsem se sama sebe, co vlastně chci. Zjistila jsem, že miluju tu sféru, ten svět, do kterého se dostanete, když se s někým líbáte. Najednou neexistuje nic jiného, jen vy dva a tma, hřejivá jiskřící tma. Ovšem i po čase se vám tento svět stane chladným, když víte, že k vám druhá strana nic necítí.
Co chci? Chci někoho obejmout. Ne normálně. Chci sedět na zadním sedadle a schoulit se někomu v náručí, opřít si hlavu o jeho hruď a nechat se hladit po vlasech (a že já to nesnáším!), ale ano, chci se nechat hladit po vlasech a chci slyšet.. chci slyšet tři slova. Ne ta dvě, která se používají jako vsuvka do běžných rozhovorů. Ta dvě slova, kterou tolik používají muži ve snaze dostat ženu do postele. Ta dvě slova ne. Nejsou dost.
Už dávno ztratila smysl.
Chci sedět na zadním sedadle a slyšet hlas říkajíc "Mám tě rád."
Protože to už mi dlouho nikdo neřekl.. *slzy v očích*

Napiš napiš prosím napiš

Předpůlnoční úsměv

24. března 2016 v 23:57 | Kira
Dnešek byl zvláštní.

I když vím, že můj život je jako horská dráha, zrovna jsem ve výšinách a užívám si to. Směju se nad vzpomínkou mladého tatínka, který dnes v Tescu své dceři vymlouval koupi nějakých bonbonů - bylo to tak roztomilé, jak se s ní snažil smlouvat. Za svitu svíček a vánočních světýlek se usmívám na monitor - píší mi lidé, kteří jsou pro mě moc důležití. Přesto, že mi pes snědl všechno moje připravené jídlo a tak mi zbyl jen čaj, který jsem neosladila tak, jak by to být mělo, cítím se úžasně.
Možná je to tím správným rozhodnutím, co jsem učinila, nebo tím, co se ke mě nepatrně vrátilo z minulosti.
Jsem štastná.

Kdo ví, jak bude zítra. Pozítří. Jestli budu nahoře, dole, nebo budu zběsile kmitat jako o život.
Cítím se šťastná a je to teď.
A tohle teď je nádherný.

Zpověď prokletý holky (Naděje je hrozná věc)

22. března 2016 v 13:16 | Kira
Dovolte mi seznámit vás s mým problémem.

Jak se zamiluje běžný člověk? Někdo se mu líbí, postupem času se s tím člověkem seznámí a tráví spolu čas. Poté k sobě třeba začnou něco cítit a skončí to vztahem.

A jak je to se mnou? Pozor, pozor, dámy a pánové, zde se nám situace značně komplikuje. Jelikož jsem člověk, který tak nějak v podvědomí musí neustále řešit lásku a věci kolem
(a všem v okolí to přijde naprosto nepochopitelné), chytám se každé příležitosti, když se naskytne potencionální objekt touhy.
Neberte to nijak fatálně, nevrhám se po prvním hezkém klukovi s nabídkou sňatku a počtem dětí.
 
 

Reklama