Proměna

21. července 2018 v 0:32 | Kira |  Deník citlivé puberťačky
Buenas noches,

jelikož se červenec blíží ke konci a já za tu dobu vydala jen jeden příspěvek, rozhodla jsem se, že vás trochu oblažím náhledem do mého prázdninového života. No, není úplně prázdninovej, protože jsem si zakázala skoro všechny formy zábavy a i tak se mi nějak daří prokrastinovat. Jde o to, že naše škola po nách chce v září/říjnu odevzdat seminární práce. To jsou práce, jejichž téma si zvolíme a pak musíme napsat a vymyslet něco nového, šokujícího a nevídaného. A hlavně odborného. Aspoň tak to popisovali na školních stránkách. Haha. Já mám téma o ženském těle a je to docela sranda. Člověk musí totiž všechny věci, co nejsou obecně známé, zdrojovat. Nedávno jsem takhle uvažovala, co se dá vlastně brát jako všeobecně známá věc a co ne - mám si půjčovat knihu o anatomii, abych mohla zaručeně potvrdit, že má žena dvě ruce? Takže můj den vypadá tak, že dlouho spím, pak se vyhrabu, sním něco pochybného a jdu "psát seminárku."
Psaní seminárky spočívá v tom, že dělám na mobilu blbosti a po nějaké době se mi konečně podaří se na danou věc soustředit. Jo, je to docela legrace. Mám za cíl seminárku dopsat v červenci, protože v srpnu jedu na brigádu směr Deutschland.

Úžasným zážitkem byla návštěva mé krásné Madame Luc. Konečně nám vyšel čas i peníze a tak jsem ji tu pár dní hostila. Její pobyt u mě obsahoval sledování praštěnejch filmů, můj neúspěšný pokus něco uvařit (mám i fotku, ale to byste se hodně smáli), a dlouhé pěší výlety po naší deštný vesnici.


Tady nám to aspoň oběma sluší!

Znáte tuhle písničku? Je to takový virál, pínička spojená s nějakou nepříjemnou situací. Takže jakmile se děje něco špatného, je to prostě hello darkness my old friend. Jestli neznáte, myslím, že tohle video vám objasní význam toho, proč si všichni tenhle song berou do úst. Abyste pochopili, proč to sem píšu, jde o to, že vytvářím vlastní obrázky. Jako reakce do internetové komunikace jsou boží.


Eh, tahle fotka vznikla při našem autorském čtení. Vůbec nevím, jak se to stalo, ani jsem nevěděla, že někdo fotí. Démoni ve mně asi chtěli místo na výsluní.


Á, fotka z pekla. Tohle byl okamžik slabosti před němčinou. Ten kousek místa mezi kopírkou a stěnou mi poskytoval hezké útočiště.


První třídní fotka, na které mám zavřené oči. Ještě jsem si tak pěkně stoupla nahoru na lavičku, abych byla vidět, haha.
Asi vás budu oblažovat dalšíma HDMOF, až zase nějaké přibydou. Nebojte se, o to se postarám!
DOLE je anketa, tak mi dejte vědět!


Abych teď trochu zvážněla, tak se musím pochlubit se svou teď už včerejší tvorbou. Četli jste tuhle mojí povídkověc? V naší skupině autorů na facebooku ji budou sdílet a tak jsem musela vytvořit nějakou ilustraci. No, a tady je! Tedy, musím uznat, že tu ruku jsem si vypůjčila z Naruto Shippuden, když Obito přišel za Rin, ale jinak jsem to pak nějak dokázala sama dovymyslet. Vím, že to není nic profi, ale strávila jsem u toho poměrně dost času. Kdo jste Po záruce nečetl, určitě doporučuji - jsem na to velmi pyšná!


Abych ale dodala tomuto článku hodnotu, ráda bych teď napsala něco bližšího o sobě, pro vás, které délka článku neodradila.
Před třemi měsíci jsem přestala brát hormonální antikoncepci. Musím říct, že to pro mě bylo osvobození. Cítím se nepopsatelně lépe jak fyzicky, tak duševně. Brala jsem HA něco přes rok, a krom oné jediné funkce neotěhotnět to byla naprostá katastrofa.
Od té doby, co prášky neberu, tak už nemám ty šílené sebenenávistné stavy a hluboké propady. Už si nechci nijak ubližovat.
Víte, já měla šíleně nízký sebevědomí. Pak jsme jeli s přítelem, mou velmi blízkou přítelkyní a jejím synem na dovolenou a tam mi mnoho věcí otevřelo oči.

Došlo mi, že jsem sama sobě byla tím nejhorším nepřítelem. Mluvila jsem o sobě hrozně ošklivě. Ono se to zdá jako taková bezvýznamná věc, ale tělo a duše to pozná, bolí to. Začala jsem dělat tyhle věci:

- Přestala jsem o sobě mluvit nehezky. Pokud ano (ze zvyku), v hlavě jsem pak hned řekla "není to pravda" a "omlouvám se" ... člověk by si řekl, jak je to banální, ale kdyby se k nám lidi chovali tak, jak se chováme k sobě, byl by to opravdu krutý svět (tedy, krutější než doposud).
- Začala jsem si říkat, že se miluji. Hezky od prstů na nohou až po temeno hlavy. Tělo to cítí.
- Začala jsem pít pozitivně naladěnou vodu. Mnoho lidí by se mi vysmálo, ale je to na nich. Každý má svou cestu.
- Začala jsem se oblékat do barev. A už se jich nebojím! Oblékám se tak, abych se cítila dobře, hezky a příjemně, a vždycky mi to dokáže zlepšít den i sebevědomí.
- Začala jsem milovat svoje tělo. Svoje jizvy. Svoje strie. Svůj trošku větši nos. Svoje malinký, pevný prsa. Svoje (občas) viditelné špíčky, kvůli kterým už nedopnu pár svých starých kalhot. Ale co, cítím se mnohem víc žensky než dřív.
- Věřím, že všechno, co se má stát, se stane. Jdu tam, kam mám jít, a vesmír mi ukáže cestu.

Od té doby, nevím, jak se to stalo, ale zjistila jsem jednu věc - už si nechci ubližovat, protože se mám ráda. Doopravdy. Přála bych všem, kteří bloudí tak, jako jsem bloudila já, aby k tomu také dospěli. Ať už prostřednictvím mých rad nebo jinak - doufám, že všichni k sobě najdete cestu. A že se budete bezpodmínečně milovat.
Jsem šťastná. Našla jsem samu sebe, našla jsem životní lásku, a vím, že společně všechno zvládneme.
Doufám, že jste také šťastní.
Posílám vám lásku.

Vaše Kira
 


Anketa

Kdo chce další „Hello darkness my old friend?“

Já! 100% (4)

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 21. července 2018 v 1:42 | Reagovat

Takže princezna se probudila! A to tě ani nemusel zachránit princ ze spárů draka!

2 stuprum stuprum | Web | 21. července 2018 v 1:43 | Reagovat

L. vypadá, že vůbec nemá depky. :D

3 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 21. července 2018 v 10:24 | Reagovat

[1]: Ten už mě zachránil dávno, pak jsem de začala zachraňovat sama (ze spárů sebe samotné! :D)

[2]: Společně jsme byli oba v pořádku, no :) Jsme super dvojka!

4 Černý Havran Černý Havran | Web | 22. července 2018 v 6:45 | Reagovat

No deprese jsou svinstvo

5 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 22. července 2018 v 9:54 | Reagovat

Oběma Vám to moc sluší! :) Jak ráda bych vás oba potkala....

6 Janet Janet | Web | 22. července 2018 v 13:09 | Reagovat

Moc pěkný článek. :) Takový nakopávací i pro mě. Nic se mi tento rok nedaří, tak se mi líbí a dobře čtou takové pozitivní články. No já beru HA už osm roků a zvažuji, že bych ji měla taky doopravdy vysadit, protože mám časté výkyvy nálad a začínám si být skoro jistá, že je to i tím... A ještě když i ty píšeš, že ti to pomohlo ji nemít mě hodně nahlodalo. :) A na fotce jste teda oba krásní. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama