Devátý

4. února 2018 v 0:28 | Kira |  Dopisy panu X
Ať je to uvnitř mě cokoliv, požírá mě to. Sedím tu u dohořívajícího krbu, ve tmě v huňatým pyžamu s ledníma medvědama a cítím, jak se mě ta bestie ve mně snaží rozsápat. Brečím, ostatně tak jako vždycky, když se v mém životě objeví problém. Říkáš, že jsem silná, ale já v zrcadle vidím jen malou, ubrečenou holku, před kterou schováváš ostrý předměty.
Tolik potřebuju cítit tvoji lásku, až ji přehlížím. Ta část mě, co při čekání na tebe umírala u romantickejch filmů, tak pořád nějak touží po nějakejch šíleně romantickejch chvílích. Chci zase vidět ten pohled, který jsi mi věnoval, když jsem k tobě sešla v těch téměř svatebních šatech na věneček. Lidi si mysleli, že se bereme, a říkali, že jsem krásná nevěsta. Byli jsme povznesení nad všechny a všechno a ten večer bylo všechno fajn. Tolik ti to slušelo v tom obleku, a i když jsem svému dosavadnímu tanečníkovi zlomila srdce a on se ještě ten večer opil (asi nevěřil, že jsi skutečný), všichni věděli, že to bylo správný.

Vzpomínám, jak jsi mě podporoval na bowlingu a nadšeně jsi vykřikoval, pokaždé když se mi podařilo minout žlábek a něco i trefit. Jak mi pivo stouplo do hlavy tak, že jsem jim jen šťastnou náhodou nezničila ten přístroj a slíbila jsem ti, že už nebudu pít. Pamatuju si, jak jsi přijel na moje narozeniny a šli jsme spolu do lesa dívat se na noční město a bylo to tak strašně krásný, že jsem ti ten večer chtěla vyznat lásku snad milionkrát, ale nechtěla jsem tě vyděsit. Pamatuju, jak jsme vylezli z naší oblíbený pizzerie (když tam byl ještě ten super pizzař) a měli na budově takovou tu věc, co vysílá světýlka, a celý parkoviště bylo posetý tancujícíma barevnejma puntíkama. Donutila jsem tě si se mnou zatancovat blues, jedinej tanec, kterej si z tanečních pamatuju.

Pamatuju si ten pocit, když sis myslel, že se chci rozejít. Když jsi řekl, že nevíš, jestli jsi šťastný. Na chvíli jsem si představila, že opravdu odejdeš a už nikdy nebudu tím stejným člověkem. Že bych se nejspíš psychicky i fyzicky týrala za to, že jsem tě nechala jít. Že bych, stejně jako doposud, ve všech mužích vždycky hledala tebe, a ty bys byl pryč. Že bych se vedle tebe nemohla v noci vzbudit a obejmout tě, a že bych už nikdy neslyšela ten tvůj dokonalý smích. Nehádala bych se s tebou, že taky něco zaplatím. Nehuboval bys mi, že mám zase v mrazech sukni. Vracela bych se domů do prázdnýho pokoje plnýho nádherných vzpomínek na tebe a svět by bez tebe nebyl k žití.

Jak bych tě mohla nechat jít?
Vím, že ti tím lezu na nervy, když ti pořád cpu před obličej prsteníček a otravuju tě, jakmile se v seriálech někdo žádá o ruku. Vím, že je to směšný a otravný, ale nedokážu žít s představou, že by nás někdy něco rozdělilo. Mít na to peníze, nechám si vytetovat tvý jméno, nebo cokoliv, co by symbolizovalo náš vztah, a ty bys mi za to příšerně vynadal, že jsem to udělala bez rozmyslu, ale uvnitř by tě to určitě trochu potěšilo. Kdybych mohla, ze záclony si udělám závoj a prostě si tě vezmu hned. Jsi člověk, na kterýho jsem čekala tolik let a tolik životů. Kašlu na neprozkoumaný kouty mojí lehce zmatený sexuality, kašlu na věci, který jsem nestihla zvorat - všechno, co chci, jsi ty.

Promiň za všechno, s čím se potýkáš. Vím, že není lehký zvládat mě, když mě chytnou ty šílený nálady.
Jsi ten nejúžasnější, nejstatečnější a nejčestnější muž, jakého znám.
Díky, že tu jsi. Jsi můj život a já žiju pro tebe.
Spolu zvládneme všechno a doufám, že napořád. Vždycky tě budu milovat. Jinak to totiž nejde.

Jen tvoje Kira
 


Anketa

Co mám psát víc?

Deník citlivé puberťačky 38.7% (79)
Dopisy panu X 8.3% (17)
Poezie 13.7% (28)
11:11 8.3% (17)
Příběhy 4.4% (9)
(Nejen) tramvajové romance 7.4% (15)
Záblesky romantiky 4.4% (9)
Úvahy 8.8% (18)
Témata týdne 5.9% (12)

Komentáře

1 hedd hedd | Web | 4. února 2018 v 14:31 | Reagovat

"Promiň za všechno, s čím se potýkáš. Vím, že není lehký zvládat mě, když mě chytnou ty šílený nálady." To bych nechala testa do kamene nebo alespoň domovních dveří...

2 stuprum stuprum | Web | 5. února 2018 v 1:50 | Reagovat

Prostě charakter! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama