Rock For People 2016

14. července 2016 v 16:33 | Kira |  Anarchie (co se nevešlo)
"Íííííííí!" pískala a skákala po místnosti.
"Tak už je to tady. Rock for People."


Před 11 dny oficiálně začal můj první festival. Jako věrná vyznavačka punk rocku, pop punku a indie rocku jsem si zapřisáhla, že na RfP letos musím jít. Nejen kvůli kapelám, jako je Skillet, Anti-Flag, The Offspring nebo Five Finger Death Punch, ale hlavně díky možnosti poznat mnoho nových kapel, skvělé lidi a třeba i nějakého fajn muže.
Ha ha, já vím, co byste čekali ode mě. Přesto jsem si letošní ročník neskutečně užila a sesbírala jsem všechny své síly, abych porazila prázdninovou prokrastinaci a napsala pro vás článek! *a davy šílí!*


Jakožto naprostý nováček jsem ocenila, že mi známá, s jejíž rodinou jsem do Hradce přijela, pomohla vyřešit páskování (jsem neskutečný zmatkář, víte), a pak už jsme vyrazili do kempu. Po krátkém rozkoukávání jsme nakonec vtrhli do areálu a já už se mohla kochat naprosto novým prostředím.
Předem se chci omluvit za fotky, vím, kolik fotografů v dnešní době je, ale já radši dělám méně fotek a užívám si přítomný okamžik. Vždycky se to vyplatí.

Ti z vás, kteří snad na festivalu ještě nebyli, asi pochopí, že se tam spousta věcí točí kolem pití. Jedním ze sponzorů, který byl nejvíce vidět, byl Staropramen, a zelené stánky svítily na každém rohu. Na své si přišli i vyznavači Jacka Danielse (který se před nedávnem stal novou módní značkou, řekla bych), cigaret Camel, energiťáku Red Bull a samozřejmě i typičtí Češi - všichni, co rádi dostanou něco ZADARMO.
Stánek Lenovo rozdával všechno možné - od červených klobouků, které měla polovina lidí na festivalu (ale chlapům moc slušely), až po svítící náramky. Ano, taky je mám. T-Mobile vás mohlo povozit na labutích (a zvláště muži si tuto jízdu na růžových "opeřencích" velice uživali) a s Chio Chips jste si mohli skočit z 8 metrů - ovšem na to jsem si nechala zajít chuť.

Někteří sponzoří vás tahali do svých stánků, ať už kvůli soutěži, nebo aby vám vnutili nějaké reklamní věci. Rozhodně nejlepší byl stánek s jakýmsi přípravkem proti žaludečním potížím - nejde o stánek samotný, ale o reklamu v kempu. Když jsme takhle čekali, až se uvolní kabinka, na přední straně Toitoiky byla reklama právě na tento produkt s nápisem "Odsud neuvidíš ani ho-"
Co dneska lidi nevymyslí!


Ohromným plusem festivalu bylo rozhodně občerstvení. Šetřílkové by asi skřípali zuby u každého stánku, ale vzhledem k vysokým cenám pronájmu za prostor mi ceny jídel přišly adekvátní. A co všechno jste vlastně mohli ochutnat?
Krom rychlých, nezdravých jídel typu langoš tu byl docela široký výběr. Zvláště mě oslovil stánek s palačinkami s neuvěřitelně milou obsluhou, ale také špagetárna (na obrázku), trdelníky, stánek s pizzou před areálem, a na své si přišli i příznivci zahraniční kuchyně: vietnamské nudle, jarní rolky.. a mnohem, mnohem víc. Radost nám udělala i ledová tříšť, která se nám ve vedrech stala téměř zachráncem. Za jídlo jsem tu, přiznávám, nechala nejvíc peněz, ale popravdě toho vůbec nelituji.

(zdroje cizích obrázků naleznete při kliknutí na obrázky)

Co jsem na festivalu milovala, byl tenhle stánek. Normálně to byl stánek s pivem jako každý jiný, ale jakmile se naskytlo deset minut, kdy nehrála žádná velká kapela, vršek se otevřel a DJ začal pouštět punk rockové hity (většinou, opravdu) a mohlo se pařit. Paření v mojí podobě vypadá tak, že svými boky dělám divoce osmičky, protože je to jedna z mála věcí, které si z břišních tanců pamatuji, a taky jediný taneční prvek, který u mě nevypadá, jako bych měla epileptický záchvat.
Představte si mě v davu lidí, kteří společně s vámi "zpívají" texty skupin jako je Blink-182, Sum 41 a dokonce i mé nejmilovanější Good Charlotte. Nejen, že jsem je chtěla všechny obejmout a nepustit, ale měla jsem ještě jeden velký problém. Všude chodili lidi s band merchem. Našlo se pár kluků s tričky American Idiot, spousta Skilletů, Offspringů a podobných, a mě stálo naprosté sebezapření neotáčet se na každého s nadšeným výkříkem "MÁŠ BOŽÍ TRIČKO!" (dobrá, udělala jsem to jen jednou). U stánku jste se tedy rozhodně mohli vyblbnout. Pokud jste si po festivalovém jídle připadali tlustí, tohle bylo řešení pro všechny vaše problémy!


Dalším velkým zážitkem byli rozhodně ti krásní chlapi od Jacka, kteří se starali o hasičské vozidlo. Počasí vyšlo hezky, ale to vedro bych nikomu nepřála. Naštěstí tu byli oni a v případě potřeby se ujmuli toho, aby na vás ani nitka nezůstala suchá. Zezačátku jen tak cákali po lidech okolo, ale našli se i odvážlivci, kteří s roztaženýma rukama a úsměvem na tváři přišli, aby je voda rozhodně neminula. Když začali unášet dívky a měnit je v obojživelná stvoření, podala jsem kamarádovi mobil a vykročila jsem k jednomu z "Jacků" blíž. Nejdřív to vypadalo na takové lehké osvěžení, ale ve chvilce nepozornosti jsem se na kamaráda ohlédla a "Jack" mě vyzvedl do vzduchu a já věděla, že ze mě do večera bude kapat. A víte co? Byla to zábava! Lidé kolem stáli a smáli se a já se pak dopotácela ke kamarádům a šťastně je obejmula. Myslím, že měli stejnou radost, jako já. Určitě.Na Rock for People jsem potkala spoustu zajímavých lidí a ocitla jsem se v zajímavých situacích. Posuďte sami..

- kluk, který měl dámské silonkové podkolenky
- kluk, který se na koncertě Skillet rozhodl, že mě vezma na ramena (a já celou dobu čekala na smrt)
- kluk, který měl trochu upito a neustále si upravoval vlasy
- kluk, který se mě najednou zeptal, jestli si nedám krevety a následně chtěl z mého mobilu volat své ex
- kluk, co měl šíleně dlouhý ponožky
- týpek, co ukradl figurínu a tahal ji s sebou na koncerty
- hezoun, co mi pochválil vestu
- Němci s úžasným smyslem pro humor, které jsem pak v kempu ztratila

Nakonec jedna milá situace:
Vracela jsem se do stánku, protože mi vrátili moc. Ke známé se naklonil jeden kluk čekající ve frontě a zeptal se "Ošidili vás?" a má známá s úsměvem odvětila "Ne, vrátili nám moc."
Mladý muž se usmál. "To je krásný..." odmlčel se, "ONA je krásná!" ♥

Dokonce jsem potkala Sašu Rašilova!


A konečně se vrhneme na samotné koncerty!

Úplně první skupinou, na které jsme šli, byli čeští I Love You Honey Bunny, indie rocková skupina, která účinkuje už tři roky. Zaujali mě svým názvem a přesto, že indie rocku tolik neholduji, velmi příjemně mě překvapili. Energie, kouzelný hlas zpěváka i nadšení všech členů vytvářelo skvělou atmosféru, proto jsem nelitovala, když jsem je viděla znovu hrát i poslední den. V merch stánku ke mně byli schovívaví a dali mi papír, takže jsem si domů odnesla podpisy i (díky mému štěstí) zlomenou paličku ♥ Jejich hudbu si můžete poslechnout zde.
Další velkou bombou neděle byli Skillet. Ty snad ani nemusím představovat. Nestihla jsem úplný začátek celého koncertu, ale musím říct, že příjemně překvapili mě i mé známé. Musím uznat, že jsem doufala v jinou volbu písní, ale zahráli Monster, zahráli Better Than Drugs, já byla spokojená.Co se týče pondělí, naprosto to vyhráli Five Finger Death Punch. Jejich show byla úžasná, davy zpívaly, zpěvák byl naprosto k sežrání. Z jejich hudby čpí mužská energie, ze samotného zpěváka jde na první pohled strach - je to chlapák, ale jakmile se usměje, uznáváte, že je to prostě méďa. I když jsem z písní znala asi dvě, užila jsem si jejich koncert opravdu naplno. Co mě dojalo, bylo to, že skupina vzala na pódium svoje fanoušky. Díky takovým věcem poznáte, že má daná skupina srdce a nehraje jen pro prachy. Tleskám, 5FDP!


Novinkou pro mě byly Tři sestry, což není úplně můj styl, ale koncert to nebyl špatný. Nejvíc si něj ale pamatuju balónky, které tam někdo přinesl a my si je v davu pinkali. Docela ironie, že. Asi to bude tím, že si až na výjimky nepotrpím na české kapely.


Milým překvapením pro mě byli Donaha, skupina, kterou jsem poprvé potkala na podzim, když v Bunkru hráli před Rybičkami 48. Chodili po areálu, dávali lidem poslechnout svou hudbu a zvali je na své vystoupení, a tak jsem si řekla, přece kluky nezklamu! Musím uznat, že opět předvedli skvělou show a i má známá poznamenala, že energie a nadšení, se kterým hrají, je neuvěřitelné. Fandím vám, kluci!


Skupina, na kterou mnoho lidí čekalo. The Offspring. Dle mého názoru zklamání. Špatný zvuk, téměř neexistující komunikace s publikem a nenávaznost písní v člověku budila spíše zmatení, než nějakou euforii. I přes nějaké to zklamání jsme si ale jejich hity užili. Ještě štěstí, že nebyli mým hlavním důvodem návštěvy festivalu. Příště bych na ně už ale asi nesázela.

Dalším objevem v českých řadách byli Pilot Season. Tito sympatičtí kluci to zkrátka uměli rozjet!


A ptáte se na nejlepší kapelu? ♥
Anti-Flag. Neuvěřitelná komunikace s publikem, názory, energie, která by mohla napájet celý svět, ksakru!
Nejlepší show v mém životě. Rozhodně. Dokonce jsem pro vás nahrála na Youtube záznam z koncertu, kdy k nám Justin promlouval. Ano, kameraman ani fotograf ze mně nebude. Ale i tak!


"Brothers and sisters, it is so fucking good to be with you today."

Mým obrovským štěstím bylo, že měli dokonce autogramiádu. Byla jsem tak v první třetině a když na mě konečně přišla řada, nezapomněla jsem jim říct, jak moc to bylo úžasný. Se všemi jsem si podala ruce, obejmula jsem Justina Sanea přes stůl a následně i bubeníka (Pat Thetic). Justin se nakonec rozhodl, že obejmutí přes stůl je málo a tak za mnou šel a obejmul mě znovu, pevně a mile, že jsem myslela, že ho nepustím. Nakonec mi řekl, že zbožňuje moji vestu a že je fakt skvělá. Poděkovala jsem a vyfotili jsme se všichni. Byl to úžasný zážitek.

Justin Sane (sluneční brýle) a Pat Thetic (vpravo)


Závěrem bych vám chtěla poradit. Až příště pojedete na festival, nezapomeňte si tyhle věci:

- vlhčené ubrousky (osvědčily se)
- vždycky s sebou berte kus toaletního papíru (v kabinkách většinou nebývá)
- špunty do uší (v noci je oceníte)
- dostatek oblečení (a hlavně si neberte všechno černé, jako já)
- něco teplého, kdyby byla v noci zima
- fixy a papír, pro případ, že potkáte někoho a budete bažit po podpisu
- mobil a nabíječku (power banku), abyste měli fotky
- dostatek peněz
- jídlo do stanu, pokud nechcete tolik utrácet


Abych tenhle megačlánek shrnula, letošní Rock for People mi toho hodně dal. Upevnila jsem si vztahy, poznala pár nových, skvělých lidí, objevila jsem nové kapely a užila jsem si ten pocit, slyšet hudbu naživo. Přála bych vám všem se cítit tak šťastně, jako jsem se cítila já na tomto festivalu. Nezbývá, než najít někoho, s kým pojedu příští rok. RFP 2017, už jdu! ♥

(Reklamní klobouček Lenovo a moje rozbité brýle, které jsem ale i přesto bohatě využivala. Známka punku!)

(S vrchním parťákem ♥)

PS. Najdete mě? (Nápověda - modré kraťasy)
 


Anketa

Co mám psát víc?

Deník citlivé puberťačky 38.9% (79)
Dopisy panu X 8.4% (17)
Poezie 13.8% (28)
11:11 8.4% (17)
Příběhy 4.4% (9)
(Nejen) tramvajové romance 7.4% (15)
Záblesky romantiky 4.4% (9)
Úvahy 8.9% (18)
Témata týdne 5.4% (11)

Komentáře

1 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 14. července 2016 v 16:54 | Reagovat

Neříkám nic, ale ty toho kluka vážně potřebuješ :-D. Snad v žádném článku jsem ještě neviděla tolikrát slovo "kluk, "chlápek" "hezoun" a jim podobné :-D.

Jinak tiše závidím, mít penízky, které bych do toho mohla investovat, tak jedu taky. Hlavně na ty Sum 41!!
Třeba příští rok na Jam Rock do Žamberka, který vyjde levněji a taky tam hraje spousta skvělých kapel. Uvidíme :-).

2 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 14. července 2016 v 18:54 | Reagovat

[1]: No, je to taky kvůli tomu, že moc označení pro mladého příslušníka mužského pohlaví není :D :D

Sum 41 by tam snad mohli být příští rok. Letos ale budou v Praze :) Přeji hodně štěstí :)

3 Paralela Paralela | E-mail | Web | 14. července 2016 v 19:03 | Reagovat

To festivalový šílenství mě zatím nějak nepohltilo, ale nejčerstvější zážitek z těch kapel mám na FFDP na podzim v Praze. Skvělej koncert, skvělá párty, až jsem tam omdlela :D  Taky pamatuju, jak jsem poslouchala Skillet a nikdo je neznal. (holky bubenice vyhledávaj jiný holky bubenice! :D ) Ach, všechny jsem je viděla. Koncerty jsou dobře vyhozený peníze! :)
Taky mám ráda tyhle náhodný milý příhody, jako Tvoje od stánku :)

4 hedd hedd | Web | 14. července 2016 v 19:23 | Reagovat

Koukám, že sis to parádně užila! :-)  To je fajn.. A zážitků je to taky hafo! :-)

5 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 14. července 2016 v 19:34 | Reagovat

[3]: Páni, na bubny jsem vždycky toužila hrát, ale bohužel na to nemám rytmus :/
Myslím, že koncert je zážitek na celý život <3
Děkuji za komentář :')

[4]: Užila, až tak moc, že se mi všichni smáli, že jsem úplně hyperaktivní :D

6 Lone Howler Lone Howler | E-mail | Web | 16. července 2016 v 17:46 | Reagovat

Pane Bože, úplně jsem doufala, že o tom napíšeš článek, abych viděla nějakou reakci. To muselo být tak zatraceně boží. Závidím. Taky bych tam příští rok chtěla jet, jen nemám s kým. Ale kéž by, krásně jsi to zaznamenala, úžasné. A opravdu máš bezva vestu :-D

7 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 16. července 2016 v 18:03 | Reagovat

[6]: Tak, a teď mi musíš slíbit, že pojedeš taky! :D Děkuji moc, na tu vestu jsem pyšná <3

8 Lone Howler Lone Howler | E-mail | Web | 16. července 2016 v 18:04 | Reagovat

[7]: Kamarádko moje, jela bych bez rozmyšlení.. za nic, beruško

9 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 16. července 2016 v 18:10 | Reagovat

[8]: Snad se nám to splní :)

10 -DarkSoul -DarkSoul | E-mail | Web | 20. července 2016 v 18:42 | Reagovat

Tak jo, jakékoli argumenty jsem si dávala, prostě na tohle musím reagovat, i když jediné, co mě jako správná reakce napadá je šílené ječení a špetka (tak tuna) závisti! Teď už prostě musím nějak zařídit, abych příští rok jela - asi si najmu nějaké přátele, abych tam aspoň šla s někým...trochu uvolnění a sebedůvěry by taky neuškodilo, abych tam jen nestála v koutě, příliš stydlivá a divná na to se zapojit. Ale to nic mám ještě rok, na tom se zapracuje :D

11 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 28. července 2016 v 23:28 | Reagovat

[10]: Přeji ti, ať se tam dostaneš a třeba se i potkáme! <3

12 Wendy Wendy | Web | 2. srpna 2016 v 20:14 | Reagovat

Rodiče mě nechtěli pustit.
Ano takováhle maličkost mě dělila o setkání se s mojema oblibenyma kapelama.
Když jsem se v lednu dozvěděla,že na letošním RfP mají být Skillet,málem jsem zvlhla. V Čr teď byli za celou mou existenci myslím po druhé. Po prvé dělali předskokany kapele Nickelback.  Nevadí.. Skillet prostě miluju a těšila jsem se na ně jak kráva a najednou "Ne,nemůžeš". Dělalo to se mnou divy :(
Z jakého alba hrály? Nebo jaké všechny (co si pamatujes ) songy hrály?^^
#tobehappy

[10]: Pronajmi si mě,nebo já pronajmu tebe :D

13 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 2. srpna 2016 v 20:51 | Reagovat

[12]: Moc mě to mrzí, opravdu to letos stálo za to :/ Tým Rock for People ale letos chystá ještě 2 koncerty skillet, když se podíváš na jejich facebookovou stránku, najdeš více informací :)
Když si napíšeš do googlu "Skillet rock for people setlist", najde ti to :) Já byla docela spokojená :)
Snad se tam příští rok potkáme :)

14 -DarkSoul -DarkSoul | E-mail | Web | 2. srpna 2016 v 20:52 | Reagovat

[12]: Hele já jsem zoufalá, takže se můžem pronajmout navzájem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama