29. června 2016 v 16:57 | Kira

Kdo jsem?

Téměř osmnáctiletá, citlivá pubertální dívka, jejíž nálady se mění s každou zatáčkou na životní horské dráze. Přes občasné pesimistické chvilky si v duši držím optimismus, ať jde o cokoliv. Studuji na gymnáziu v Liberci a bojuji s matematikou, pubertou a sebou samotnou. Jsem beznadějná romantička s temnými stránkami. Miluju děti a sním o tom, že budu jednou bydlet v malém domku u lesa s manželem a dětmi. Věřím ve šťastné konce, i když to tak někdy nemusí vypadat.


Škola
Jsem královna prokrastinace, ale na svou obranu musím říct, že jakmile se blíží deadline, stává se ze mně supervýkonná jednotka. Nikdy jsem nebyla člověk, co by bojoval o každou jedničku, ale předměty, které mě baví, se snažím neflákat.

Lidé a vztahy
Jsem introvert. Velké davy mi nikdy nedělaly dobře a často se mi stává, že se nějak ztrapním. Mluvím hrozně rychle a hodně a občas se do toho i zakoktám, zopakuji slovo (nejlépe několikrát za sebou) a nebo se zaseknu uprostřed věty. Mám ráda samotu, ale potřebuji společnost. Ideální pro mě je, když se bavím s jedním člověkem. Nejlepší vztahy mám převážně se svou rodinou, i s rodiči mám úžasný vztah. Mám ale i nejlepšího kamaráda. Co se týče holek, je to složitější, ale mám kolem sebe mnoho skvělých lidí.
Od 3. 9. 2016 mám toho nejúžasnějšího muže pod sluncem.


Zvířata
Miluju kočky.

Sporty
Tak přesně na ty mě neužije. Možná to souvisí s prokrastinací, nebo s tím, že jsem zkrátka poleno. Naštěstí jsem alespoň začala s power jógou - je to peklo, ale po hodině máte radost, že jste to nevzdali. Ráda hraji badminton, ale má dovednost je pokaždé na úplně jiné úrovni - je velice nevyzpytatelné se mnou hrát.

Filmy a seriály
Co se týče filmů, miluji komedie. Můj nejoblíbenější film je rozhodně Eurotrip. V závěsu za ním je Hele, vole, kde mám káru?; American Pie (1-3); 21 a 22 Jump Street; Nedotknutelní; Avatar; ale dojde i na romanťárny typu Chceš mě, chci tě; Hudbu složil, slova napsal; Sex ve městě (jak filmy, tak seriál); Deník Bridget Jonesové; Milý Johne (upřímně, snad všechny filmy s Channingem Tatumem), je toho spousta..
Seriály se od mého filmového vkusu moc neliší; Futurama, Simpsonovi, The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Pretty Little Liars, Zoufalé manželky, a samozřejmě již zmíněný Sex ve městě ♥


Jídlo
Zdravý životní styl... ehm, nemohl by ještě chvilku počkat?
Moje závislost: Lay's. Mohla bych je jíst pořád. Pokud mě chcete utěšit, rozveselit, nebo vroucně milovat, doneste mi čipsy (Fromage, Chilli&lime, Stix...) - nezaručuji vám, že vás budu milovat na oplátku, ale rozhodně u mě stoupnete.
Taky miluju sladký, čokoládu, ovoce, sušenky... Mou výhodou je, že po ničem netloustnu.
Jsem vyznavač kuřecího masa, ale letní grilovačkou nikdy nepohrdnu.
Učím se vařit a něco mi i celkem jde. Pečení mě taky baví. Svět by byl bez jídla neskutečně ochuzen.

Hudba

Jsem hudební závislák. Začínala jsem na Green Day (článek), od té doby se však můj hudební repertoár rozrostl převážně na pop punk, punk rock a sem tam i indie rock. Nemusím pop music, dubstep a věci dechovce podobné. Připravila jsem pro vás seznam kapel, které poslouchám - některé víc, některé míň (někdy znám třeba jen jednu - ale DOBROU! - písničku), ale i tak pro mě byly zkrátka patrné zmínit. U každé z kapel najdete písničku, kterou si můžete ze zvědavosti pustit.

Autoři

Blogy čtu především náhodně, ale najde se jich pár, kam chodím pravidelně.
(Tuto kolonku budu pravidelně upravovat a přidávat autory)

Madame Luc

Jak jsem zmínila, blog mého nejlepšího přítele najdete zde.
Je to úžasný člověk a nedokážu si představit, že bych tu bez něj měla být.
Jeho úžasný styl psaní vás dočista uchvátí.

Lone Howler
Má věrná čtenářka a dívka, se kterou si rozumíme, přesto, že se ani osobně neznáme.
Její blog najdete zde.

How to stay single
Rozhodně nejlepší blog se vztahovou (i nevztahovou) tématikou. Dokonalý smysl pro humor i vtipné narážky, díky tomu všemu jsem si tento blog neskutečně zamilovala.

Altaïr
Vtipné komixy, které si vás získají!

Zápisky špekouna
Neuvěřitelně humorný blog, který si okamžitě získal mou oblibu.

Elie
Doporučuji si přečíst její povídky. Dokonale sepsané!

Sonya Merchier
Blogerka, která si mě získala svým humorem, otevřeností, a hlavně mi je neskutečně sympatická. Fandím jí!

Knihy

Lásku ke knihám ve mně vzbudil Karl May a jeho Vinnetou. Přečetla jsem tolik jeho knih! Po čase, ve škole, nastoupila Jacqueline Wilson. Následovně jsem si zamilovala knižní sérii Harryho Pottera, později Davida Gemmela a Stephena Kinga.
Co se týče poezie, momentálně miluji autory: Oldřich Mikulášek, Jiří Orten, Charles Bukowski, Jan Skácel, Václav Hrabě...

Proč mám blog

Blog jsem si v minulosti už několikrát zakládala - občas jen tak ze zvědavosti, jindy z pádnějších důvodů, ale nikdy mi nevydržel déle, než tři měsíce. Proto na sebe můžu být hrdá, že mi to protentokrát vyšlo.
Blog jsem si založila hlavně proto, abych sdílela svou tvorbu, nálady, názory a citová rozpoložení se světem, aniž bych to všechno musela cpát lidem kolem mě. Takhle vím, že sem chodí ti, kteří sem chodit chtějí.
Díky blogu jsem potkala mnoho nových, úžasných lidí a musím říct, že mi změnil život k lepšímu.

Doufám, že tento "profil" posloužil svému účelu, a pokud máte nějaké doplňující otázky, nezapomeňte mi je napsat dolů do komentáře!

Mám vás ráda.
Vaše Kira
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co mám psát víc?

Deník citlivé puberťačky 38.8% (47)
Dopisy panu X 7.4% (9)
Poezie 16.5% (20)
11:11 8.3% (10)
Příběhy 5% (6)
(Nejen) tramvajové romance 8.3% (10)
Záblesky romantiky 3.3% (4)
Úvahy 8.3% (10)
Témata týdne 4.1% (5)

Komentáře

1 howtostaysingle howtostaysingle | Web | 29. června 2016 v 17:45 | Reagovat

Jé, děkuju <3 jinak, ehm, jsme ze stejnýho města, až uvidíš nějakou žirafu, která na tebe zkoumavě kouká a zjišťuje, odkud jí seš povědomá, budu to asi já... :D

2 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 29. června 2016 v 17:55 | Reagovat

[1]: Nejsem přímo z toho města, ale alespoň mám motivaci zůstávat po škole dýl :D Třeba se mě jednou zeptáš "Nejsi ty náhodou Kira?" a já omdlím nadšením :3 :D

3 howtostaysingle howtostaysingle | Web | 29. června 2016 v 17:59 | Reagovat

[2]: Nebo budeš mít po iluzích, až zjistíš, že jsem ve skutečnosti úplně normální. I když mi nic takovýho ještě nikdo neřekl, tak snad ne :D

4 Lone Howler Lone Howler | E-mail | Web | 30. června 2016 v 11:39 | Reagovat

Jééééé, tak to mě teda amximálně potěšilo, že jsi mě zmínila, ty jsi vážně tak skvělá .. a jak se tak dívám, tak nádherná. Každým obrázkem mi to dokazuješ víc a víc. Já nevím proč, ale já musím říct, že tě mám prostě ráda. Jako fakt ráda. Ty jsi tak dobrý člověk, v tolika věcech se vidím, hudba to podobné, mluvím šíleně rychle. Taky miluji jídlo, jen přibírám :-D taky jsem dřív měla blog, třeba i den, moje malé já mě fakt štve, nejradši bych ho zabila. A hned po blogu o simíkách, který už taky nemám, mám tento blog asi nejdéle. I když jsem bohužel naprosto bez inspirace a nevím, co s tím.

5 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 30. června 2016 v 12:05 | Reagovat

[4]: Nemáš vůbec zač <3 Moc ti děkuji za lichotky - nevím, jestli nádherná, ale určitě svoje! :D :)
Taky tě mám ráda a moc mě těší, že je to vzájemný! :) Představ si, na začátku jsem tu taky měla komixy z The Sims 3, takže si nedělej hlavu :) Myslím, že časem tě určitě něco napadne, hlavně to nevzdávej :)

6 Standa Standa | Web | 30. června 2016 v 12:05 | Reagovat

Super :D Vycházející hvězda Blog.cz :D Rozhodně jeden z TOP blogů momentálně ;)

7 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 30. června 2016 v 12:43 | Reagovat

[6]: Ani nevíš, jak moc mě to těší! <3

8 Aileen Aileen | E-mail | Web | 24. září 2016 v 12:50 | Reagovat

Velice sympatický blog ;-) Už se těším, až se dostanu k dalším článkům! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama