Deník citlivé puberťačky

21. února 2016 v 23:52 | Kira |  Deník citlivé puberťačky
Ahoj <3
Chtěla bych vám představit jeden z mých projektů: Deník citlivé puberťačky. Je to můj deník, upravený tak, aby ho mohli číst i ostatní lidé. Jako ukázku vám sem dám jeden ze starších zápisů. Snad se vám bude líbit :)
Deník citlivé puberťačky
3.1. 2016
Po tom, co jsem usoudila, že stěžování si mým zadaným kamarádkám mi v mé situaci moc nepomůže, jsem se rozhodla, že své myšlenky a pochybnosti budu psát sem.

Nejen, že sebou puberta přináší věci, jako je akné, nekontrolovatelný růst končetin a nálady, za které by vás všichni uškrtili, ale mimo jiné se váš život snaží zruinovat ještě škola, prospěch a sociální sítě.

Kdyby však šlo jen o tohle, život by se stále zdál snadným. Přeci jen, z puberty jednou vyrosteme a školu necháme za sebou. Z čeho se ovšem žena nikdy nevyvlékne, je skutečnost, že se dělí o planetu s jedinečným stvořením: mužem. A muž, narozdíl od ženy, se rozhodl, že i přes přibývající roky a rašící strniště nikdy tak úplně nevyroste.

Nicméně jsem se za svých šestnáct let naučila, že je hloupé házet kohokoliv do jednoho pytle. Člověk bývá škatulkován až moc často na to, aby se stal jedním z lidí, co si po pěti vteřinách intenzivního pozorování vytvoří iluzi, kterou si pak prosazují, dokud jim daný člověk nevyrazí dech tím, jaký skutečně je.

Díky tomu už vím, že nikdy nic není tak, jak se zdá. Nemůžeme tedy odhadnout, jestli skončíme s nejlepším kamarádem ze školky, nebo nás okouzlí mladík za pokladnou v Mekáči. Je to hlavně o chemii, náhodě a o tom, jakou máme zrovna náladu. Možná proto jsme pořád tak zmatené. Alespoň já.

Má to různé důvody, proč holka jako já nechce být ve svých šestnácti sama.
Občas je těžké si udržet mentální rovnováhu, když vám na každý den připadnou dvě písemky a pomalu si ani nepamatujete, kdy jste se naposledy dobře vyspali. Když k tomu ještě přičtu to, že si nikdy nejsme schopné vybrat či stanovit, co chceme, stává se život nekonečnou komedií plnou zvratů a překvapení. Často se přistihnu s otazníky nad hlavou, a zatímco by si lidé, které znám, řekli, že to nebudou řešit, já to řeším ještě víc.
Milovat a být milován; pro někoho pouhá fráze, někdo těmito slovy žije. Patřím mezi druhou skupinu lidí a někdy musím uznat, že mi to přerůstá přes hlavu.
Neberte to tak, že toužím po někom jen proto, že je to teď v podstatě normální. Dnešní vztahy se u mojí generace smrskly na týdenní "závazek" dvou teenagerů, kteří si přes Messenger posílají srdíčka.
Já mluvím o té krásné, čiré formě lásky.

A narážíme na první problém. Nevím, jak to bývalo za doby černobílé televize a milostných dopisů, ale dnes jde málokomu o to, aby mohl svoji vysněnou dívku držet za ruku při západu slunce. To chtějí možná ti hezouni v romantických filmech. Možná právě díky této iluzi citlivých a romantických mužů pak končí čím dál víc žen a dívek s kýblem zmrzliny v ruce, když se z jejich vyvoleného nakonec stane jen řadový nadrženec nebo mladík se zálibou v jiných mladících.
Proč tedy přes všechny překážky tolik toužíme po lásce? Často se sebe ptám, ale srdce krom vytrvalého bití nedokáže odpovědět.

A tak jsem přišla na to, že někdy nemá cenu se ptát. Někdy si člověk musí projít spoustou těžkých chvil, aby pak narazil na něco, co za všechny ty obtíže stálo.
A i když jsem jen šestnáctiletá puberťačka, co se snaží pomocí taháků a víry v čehokoliv přežít na jednom z nejtěžších gymnázií, věřím, že i mě jednou potká štěstí.
Do té doby budou mé milostné pokusy spíš námětem na komedii. Člověk to ale musí brát pozitivně - aspoň se pak v budoucnu máte čemu smát.
 


Komentáře

1 Effie Effie | 22. února 2016 v 1:48 | Reagovat

Skvěle píšeš. Opravdu dobře se mi to čte. :D

2 Kira Curatio Kira Curatio | 22. února 2016 v 6:10 | Reagovat

[1]: To mě moc těší! <3 Děkuju :')

3 Lucinka Lucinka | 24. února 2016 v 19:51 | Reagovat

Tyjo, já nemám slov, kámo, to je prostě awesome!! hrozně ráda čtu něco od tebe :3

4 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 24. února 2016 v 19:56 | Reagovat

[3]: Bože, Lůco, děkuju <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama